Ağrıları Dindirmek İçin Şifalı Bitkiler

  • 09 Kasım 2019
  • 1.648 kez görüntülendi.
Ağrıları Dindirmek İçin Şifalı Bitkiler

Ağrı kesiciler evlerimizin içine en sık dahil olan ilaç grubu olagelmiştir. Reçetesiz ve  düşük maliyetle alınabilen ürünler olduğu için ufak bir ağrıda kolaylıkla tercih edildiği görülüyor. Oysa ki en ufak bir ağrıda başvurduğumuz ağrı kesiciler uzun vadede iç organların önemle midenin tahribatına yol açtığı da bir gerçek bu gerçeği bile bile başka çare olduğu belki de bilinmeyerek ilaca başvurma uygulamasını azaltmanız ya da umarız sonlandıracak olmanız için bu yazıyı derledik. Ayrıca ağrı kesiciye başvurmak erteleme sağladığı için belki o eklemde oluşmuş veya oluşacak olan kireçlenme ile diğer hastalık türlerine olanak sağlamış olacağız. Biz ilaca alternatif olarak her evde bulunabilecek yağlar ile tedaviyi size önereceğiz. Ancak sadece bulunduğu bölgeye sürerek tedavi etmeniz amaçlı tavsiye ediyoruz. Harici kullanımlar için önerimiz değildir.
TAŞIYICI YAĞLAR
Öncelikle önerilen bazı yağlar yoğun ve tahriş edici özelliğe sahip olduğu için kullanımdan önce elin ufak bir bölgesinde denemenizi tavsiye ederiz. Veya hindistan cevizi yağı, tatlı badem yağı, susam yağı, fındık yağı, jajoba yağı gibi yumuşak etkiye sahip yağlarla karıştırılarak kullanmanız önerilir.

Şimdi sırasıyla hangi bölgeye iyi geleceğine dair değerlendirmesi yapılıp bazı yağları tanıyalım.
KEKİK YAĞI: eklem kas ağrıları için birebirdir. Atnibakteriyel ve antioksidan özelliklere sahiptir. Bir yemek kaşığı herhangi bir taşıyıcı yağ ile 15 damla karıştırın ve şikayetçi olduğunuz bölgeye uygulayın.
STRES İÇİN NANE YAĞI: gerginlik, üzüntü, korku, telaş gibi sinirsel durumların yarattığı baş ağrılarına en uygun çözümdür. Hafif parmağınıza aldığınız yağla burun deliklerini ve yine aynı oranlarda karıştıracağınız taşıyıcı yağ ile şakaklarınızı alnınızı ve kaş ortanızı ovun.
KARANFİL YAĞI: diş ağrıları için birebir bir çözüm olacaktır. Pir parça pamuğa üç damla gibi bir miktarda yağ damlatın ve ağrıyan dişinizin etrafını ovun.
ÇÖREK OTU YAĞI: sindirim sistemini rahatlatarak ağrıları tedavi etme özelliğine sahip bir yağdır. Kas ağrıları ve eklem rahatsızlıkları tedavisinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine taşıyıcı yağ ile karıştırarak gıda desteği olarak da tüketmeniz mümkün.
SUSAM YAĞI: bedensel yorgunluğu giderip yorgunluğu azaltma özelliğine sahiptir. Yazımızda sadece yağlara değindiğimiz için bitki çaylarının da etkilerinin harika olduğunu hatırlatalım. Sağlıklı