Kadın, Kadınlar Sitesi

Bahçe Dekorasyon Fikirleri

11.04.2019
351
Sponsorlu Bağlantılar
Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Yaz geliyor ve siz yaz ayları için muhteşem bir bahçe hayal ediyorsanız bu iş oldukça kolay olacaktır. Özellikle renkli çiçekler ile bahçenizi  güzelleştirebilir ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Öncelikle bahçeniz için nasıl bir dekorasyon hayal ediyorsanız bunun üzerine bir plan yapmanız gerekir. Eğer doğal bir bahçe ortamı düşünüyorsanız ağaç kütüklerinden ve doğal taşlardan faydalanabilirsiniz. Özellikle büyük kütükler ve şekilsiz taşlar doğal bir bahçe için ideal olacaktır. Bahçenizin bir köşesine süs havuzu da hazırlayabilirsiniz.
Bahçede Dekoratif Süs Havuzu Nasıl Yapılır?
Eğer dekoratif bir süs havuzu istiyorsanız bunun için bir eski araba lastiği ve sağlam bir naylon işinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. İlk etapta teker büyüklüğünde bir alanı kazmanız gerekir. Akabinde belirlediğiniz büyüklükteki naylonu bu çukura açın böylece çukurda su kaybı yaşanmayacaktır. Daha sonra tekeri çukurun üzerine gelecek şekilde yerleştirin. Eğer tekeri boyamak isterseniz tuğla desenleri vererek su havuzunuzu daha gerçekçi bir hale getirebilirsiniz. Tekeri boyamak için ise hobi marketlerden aldığınız boyalar işinize yarayacaktır. Süs havuzunuzun kaba hali bittikten sonra etrafına şekilsiz doğal taşları sıralayabilirsiniz.

Böylece harika bir görüntüye ulaşmanız mümkün olacaktır. Süs havuzunuzun etrafına renk renk açan çiçekler dikerek daha hoş bir görünüme ulaşmanız mümkün olacaktır.
Bahçenizde Yaz Çiçeklerine Ağırlık Verin

Yaz çiçekleri bahçe ve balkonlar için ideal dekorasyon ürünleri arasında yer alır. Özellikle renk renk açan büyük çiçeklere bahçenizde yer vermeniz bahçenizin hoş ve güzel görünmesine yardımcı olacaktır. Bunun yanında çiçekleri farklı objelerin içerisine dikerek bahçenize farklı bir hava katmanız da mümkün olacaktır. Örneğin bir araba tekerinin içerisine dikeceğiniz farklı renklerdeki çiçekler bahçenin tüm havasını değiştirecektir. Yine büyük ve doğal kütükler içerisine de çiçeklerinizi dikebilirsiniz. Böylece peyzaj alanında farklı tasarımlara imza atmış olursunuz. Yine kırılmış bir saksı içerisine küçük saksılar ekleyerek bahçenize orman havası verebilirsiniz. Burada seçilecek olan çiçekler sarmaşık ve çiçek açan bitkiler olabilir. Kullanmadığınız tencereler ile de bahçenize otantik bir hava katabilirsiniz. Özellikle eski büyük tencereler ve çaydanlıklar her zaman bahçenize ve balkonunuza iyi birer dekorasyon ürünü olacaktır. Küçük renkli çiçeklerle kullanacağınız doğal taşlar bahçenize oldukça yakışacaktır. Eğer küçük çiçekler sevmiyorsanız büyük çiçekler kullanabilirsiniz. Büyük çiçekler ile bahçe girişleri ve kapı önleri daha hoş görüntüye neden olacaktır. Çiçeklerin yanında taşların üzerinde de yosunlar kullanabilirsiniz, böylece doğal bir ortam hazırlamanız mümkün olacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.