Bayan Hasır Şapka Modelleri

  • 27 Haziran 2014
  • 5.672 kez görüntülendi.
Bayan Hasır Şapka Modelleri

Hanımlar kış aylarında olsun yaz aylarında olsun aksesuar amaçlı olmak ile beraber kendilerini de korumak amacı ile şapkalardan yararlanmaktadırlar. Örneğin kışın berelere öncelik tanınmakta olup yaz sezonlarında ise bu berelerin yerini tahmin edeceğiniz gibi bayan hasır şapka modelleri aldığını görmekteyiz. Kumaş şapkalar hazırlanmış olsa da hasır şapkaların hemen hemen yerde kullanılması ve sizlerin daha şık olmanıza yardımcı olmasından dolayı seçimlerde oldukça yer almaktadır. Çünkü günlük yaşamlarınız da kullanacağınız gibi özellikler de plajlarda ve deniz sahillerinde sizlerin de dikkatinizi çekeceği gibi bu hasır şapkaları her bayanın üzerinde göreceksiniz. Zaten yaz aylarında da hazırlanmış olan hasır örgülü ayakkabılarıda daha çok seçmeyi uygun bulacağınızdan dolayı sizleri kusursuz kombinlere kavuşturmasının yanı sıra en muhteşem şapkanızda olacaktır. Bu sebeple de sadece hasır örgüden oluşan ve sade bir güzelliği yansıtan modeller olmakla beraber kumaşlar olsun aksesuarlar ile olsun mutlaka özellikler kazandırılarak tamamlanan tarzlarıda çok beğeneceğinizden emin olabilirsiniz.

Bu sebeple de muhakkak her yaz bu hasır şapkalar moda haline gelmekte ve hanımlar tarafından favori olarak gösterilmektedir. Mesela kullanılan kumaşlarında bu şapkalara değişimi sağlaması için kumaşların desenlerden oluşan modelleri daha çok seçilmekte ve böylece renkli tasarımlar hazırlanmaya çalışılmaktadır. Birazda olsa gözlere şıklık ve hoşluk sergilemesi amacı ile kenar kısımları volanlı şekilde dalgalı olarak yapılmakta ve bu sayede de şıklığı karşısında herkesin beğenisini kazanmaktadır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Ayrıca bu hasır örgüleri gayet başarılı şekilde dantel örgüler gibi işleme yapılmış ve bu sayede de daha harika görünümler kazandırılarak sizlere sunulması düşünülmüştür. Renklerinde ise krem renklerine oldukça ağırlık verilmiş olsada diğer renklerin kullanılması sonucunda her renkten oluşan hasır şapkaları yaratmayı başarmışlardır. Bunların yanı sıra danteller gibi nakış işi dediğimiz gibi oldukça sıkça kullanılan çiçekler veya gül motifleri kullanılmak istenmiştir. Bu sebeplede gözlere hitap edercesine olmakla beraber zevklere de uyum sağlayacak şekilde tamamlanmıştır. Kısacası bayan şapkalarında görmek istediğiniz ve aradığınız özellikleri kesinlikle bu bayan hasır şapkalarında bulabilecek ve her yerde seçim yapabilecek fırsatını yakalayabileceksiniz. Ayrıca bu uygulanan çiçekleri elde edebilmek için boncuklar veya taşlardan oluşan işlemelerin kullanılması herkesin olduğu gibi sizlerin de gözlerinden kaçmayacak bir şıklık ile karşılaşmanıza imkan sunacaktır.