Kadın, Kadınlar Sitesi

Bayan Zincirli Kolye Modelleri

14.11.2014
2.684
Sponsorlu Bağlantılar
Bayan Zincirli Kolye Modelleri

Hanımlar her kıyafetleri olduğu kadar kendilerine de şıklığı yaratmak adına mutlaka takı modellerini tercih etmeleri sonucunda mükemmelliği yakalamayı başarmaktadırlar. Özellikle kolyeler onlar adına adeta bir vazgeçilmez olmakla beraber sıkça tercih edilen takıların oluşmasına imkan vermektedir. Genelde uygulanması düşünülen stil olsun imaj olsun biraz daha görkemli olması amacı ile bu kolye çeşitlerinden bayan zincirli kolye modelleri gözde haline gelmesi soncunda muhteşem olmayı da başarmaktadır. Çünkü öncelikle uzunca yapılan zincirlerin üzerine sade bir görünümden uzaklaştırmak adına muhakkak figürler veya şekiller ile zenginlikler kazanmasına olanak sağlanmaktadır. Mesela ilk olarak çiçek şekilleri ve motiflerinden oluşan bir zincirli kolye de eminim sizlerinde görmeyi düşündüğünüz bir tasarım ile karşılaşabileceksiniz. Nedeni ise zaten zincirlerin birden fazlaca yapılması ve bu görkemli görünüme ise çiçeklerin dahil edilmesi sonucunda şıklığı da yakalaması çok kolay olmuştur. Bunların yanı sıra oluşturulmak istenen modele hem renk hem de şıklığı yansıtmak amacı ile renkli taşlardan oldukça yararlanılmıştır. Nedeni ise uygulanması düşünülen motifleri ve şekilleri bu renkli taşlardan yapılması sebebi ile hem gözlere hitap ettiği gibi hem de mükemmel tasarımların oluşmasına imkan vermektedir. Başkalık yaratmak amacı ile de biraz daha nostaljik ve otantik görünümlerin kazandırıldığı tasarımları da sıkça göreceksiniz.

Mesela saçak şeklinde hazırlanan zincirli kolyelerin uç kısmına yani saçak zincirlerin ucuna o modele hitap edecek düzeyde figürler ilave edilmiştir. Böylece en çok gümüşten oluşan tasarılarda bu şekilde hazırlanan modeller olmasına özen gösterilmiştir. Çünkü gümüşlerden oluşan ve hazırlanan her takı hanımların seçimlerini büyük oranda oluşturmaktadır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Abiye tarzında hazırlanmış olan zincirli kolyelerde en çok altından yapılan zincirler kullanılmış ve eklenen figürlerinde bu altın ayarlarından oluşmasına dikkat edilmiştir. Bu nedenle de özellikle genç kızların günlük tarz olarak her zaman spor kıyafetlere yönelmeleri neticesin de ise gümüşler kullanılan ve ilave edilen ek aksesuarların bunlardan oluşması göz önünde bulundurulmuştur. Örneğin gümüş zincir üzerine eklenen kalp şekiller, farklılık teşkil eden figürler hep bu gümüşlerden yapılarak adeta spor kıyafetlerin en şık takısı haline gelmeyi başardığını sizlerde zaten fark edeceksiniz. El yapımlarından oluşan zincirli kolyelerde ise süsleme tarzı kumaşlardan elde edilerek bu kumaşlara da yine hoşluk taşıyan figürler olsun şekiller olsun güzellikler içerisinde dahil edilmeyi başarmıştır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.