Kadın, Kadınlar Sitesi

Elektrikli Süpürge Alırken Dikkat Edilecekler

16.11.2019
240
Sponsorlu Bağlantılar
Elektrikli Süpürge Alırken Dikkat Edilecekler

Toz çekme amacı ile piyasaya sunulan ve pompayla çalışan ilk süpürge, 1906 yılında Fransa’da üretilmiştir. Evlerde temizlik yaparken ilk temel alet olan süpürgeler çeşitli seçenekleri ile beğenilere sunuluyor. İster toz torbalı ister sulu olsun çekim gücü fazla olan süpürgeler her zaman için tercih edilir. Süpürge seçiminde emiş gücü v ve sesiz çalışması önemlidir. Eğer çocuklu bir aileyseniz her gün süpürge açma ihtimaliniz vardır. Bu sebeple yüksek çekim gücü olan süpürgeler seçilmelidir. Ergonomik yapıda ve manevra kabiliyeti yüksek olan süpürgeler çeşitli renk ve fiyatları ile tercih edilebilir. Pratik kullanım amacıyla süpürge arayışı içinde olanlar için üretilen dikey kablosuz modellerde vardır. Hızlı temizlik yapmak için ideal olan bu süpürgeler az yer kaplayarak rahatlık sağlıyor. Kablosuz olması ve bir saate kadar çalışabilmesi sebebiyle rahatlıkla her ortamda kullanılabilen bu süpürgeler evcil hayvanları olanlar içinde idealdir. En popüler ve kullanışlı süpürge modelleri arasında Rowenta Slience serisi ile öne çıkıyor.

Gece çalıştırılabilecek kadar sessiz olması ve yüksek emiş gücüyle iyi performans sergileyen süpürgenin enerji tasarruflu olması da avantaj olmaktadır. Philips elektrikli süpürgelerde toz torbasız ve toz torbalı modelleri ile tercih edilen bir modeldir.

Hem yüksek çekim gücüne sahip hem de sessiz çalışma alternatifi olan modeller oldukça revaçtadır. Toz toplama hazneleri görünen ve görünmeyen süpürgeler ile doluluk seviyesinin anlaşılması daha kolay oluyor. Tercihini sulu süpürgeden yana kullanacak olanların, koku sorunu yaşamamak için temizlik sonrasında suyunu boşaltmaları gerekir. Sulu model süpürgeler detaylı temizlik yapmak için seçilebilir. Ayrıca bu model süpürgeler ile yatak yıkama işlemi de yapılır. Yataklarda oluşan mite türü canlıların yok edilmesi içinde kullanılır.

Astım alerjisi olanlar için HEPA filtre özelliği olan süpürgeler, tozu içine hapsetmesi açısından tercih edilecek modellerdir. Çıkarılıp yıkanabilen bu filtreler sayesinde, süpürgenin uzun yıllar kullanılabilmesine imkân sağlıyor. Piyasada fiyatı ve üstün emiş gücüyle dikkat çeken Dyson oldukça talep görüyor. Hem dikey hem de normal kullanım için modelleri olan süpürge sayesinde halılar yıkanmış gibi oluyor. Tek eksi yanı yedek parçalarının pahalı olması. Bazı süpürgelerin yedek aksamları çok kolay kırılabiliyor. Genellikle kol kısımları daha kolay kırılan plastik aksamdan oluşur. Bu sebeple yedek parça imkânı olan makineleri tercih etmekte yarar var. Böylece yedek parça sorunu yaşamazsınız. Yetkili servis ağının geniş olması da önemli bir detay.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.