Kadın, Kadınlar Sitesi

Fransız Tarzı Mutfak Modeli

04.11.2019
1.229
Sponsorlu Bağlantılar
Fransız Tarzı Mutfak Modeli

Mutfak evin en kıymetli yeri bunu biliyoruz. İş yaşamından sonra fazlaca vakit geçirdiğimiz yerdir. Bunun öneminin farkındayız o yüzden rahat konforlu fonksiyonel mutfak arayışında olmanızda doğal bir durumdur. Bunun yanında şıklığı önemsediğiniz bir detaydır. Çünkü insanın estetik arayışı huzurlu kalması için olması gereken bir durumdur. Bu yüzden sizin ruhunuzdan doneler taşıyacak kişiliğinizi mutfağa da yansıtmanızı sağlayacak ve sizi konforlu kılacak Fransız Mutfak Stili ile sizleri tanıştırmak isterim. Modern ve zarifliği bir arada istiyorsanız tercih edeceğiniz bir stil. Fransız Mutfak Modeli zarif ve modern olmasının yanında klasik görünüm de olması ve geçmişin esintilerini her ayrıntısında saklaması adına sanatsal bir mutfak yaratabilmeniz için size bizden tüyo. Mutfağın geniş ve dar olmasına göre çeşitli şekillerde konumlandırılan Fransız Mutfağının en göze çarpan tarafı tabi ki orta tezgahtır. Eğer alanınız dar ise masa olarak da kullanılmasını tavsiye ettiğimiz orta tezgah, çok çeşitli renk veya tasarımları mevcuttur. Etrafına koyabileceğiniz büyük sandalyeler hem albenili görünüşü hem de alandan tasarruf etmeniz için harika olacaktır ve cam detayında perde tercihi çok önemlidir Fransız mutfakta.

Yerlere kadar uzanan perdelerden ziyade tam camın bitimine denk gelen zebra, stor veya eski usul desenli tüller kullanılması dekoru şık bir şekilde tamamlayacaktır. Ve perdelerde desen olması mutfağa hareket katacaktır. Çünkü Fransız Usulü Mutfakta temel renkler şeker pembe, krem, beyaz ağırlıklı olan renklerdir. Yine de buna rağmen renk seviyor ve kullanmak istiyorsanız, mutfak dolaplarında renk kullanabilirsiniz. Demir masalar, hasır mobilyalar yine mutfağın olmazsa olmaz detaylarıdır. Acık metal raflar fazlaca kullanışlı olmamasına rağmen Fransız Model Mutfakta tercih edilir. Kahve, yağ ve baharatlarınızı yerleştirip belki şarap şişeleriyle dekore edebileceğiniz bir alan yaratmış olursunuz.

Estetiğe gelecek olursak yine renkli ve soft renkler kullanarak Fransız sanatına özgü tablolarla süslemeniz şık bir görüntü sağlayacaktır. Saatler, çiçekler, aplikler, yazıtlar mutfağı hareketlendirecektir. Yuvarlak masa tercih edebilirsiniz. Duvar kağıdı yine çok tercih edilir hem uzun ömürlüdür hem de uygulaması kolaydır aynı zamanda şık ve temiz bir görüntü yaratacaktır mutfağınızda.  Fransız rutstik tarzı ahşap, cam mutfak dolabı ile kaliteli bir görünüme kavuşturabilirsiniz mutfağınızı. Minimal esintiler bünyesinde barındırdığı için alanı makul kullanımlı hale getiren ve küçük alana dahi çok şey sığdırabilmenize yardımcı olur bu stil. Fotoğraflarda tanıttığımız Fransız mutfak modelinin her bütçeye uygun birçok çeşidi söz konusudur. Size de fikir verici bir yazı olmasını dilerim.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.