Kadın, Kadınlar Sitesi

Geri Dönüşüm Yaratıcı Saksılar

Sponsorlu Bağlantılar
Geri Dönüşüm Yaratıcı Saksılar

Evleriniz ve bahçeleriniz için yaratıcı saksı fikirleridir. Hem atık ürünler çıkmamış olacak hem de her yerde satılan aynı üretimleri eviniz de bulundurmak yerine kendi kişiliğinizi yansıtacak malzemeler bulundurmuş olacaksınız evinize kişilik yansıtmakta sizi huzurlu kılacaktır. Ve farklı. Birçok basit malzemeyle albenisi yüksek dikkat çekici şeyler yaratabilirsiniz. Bu yazı da kendimize göre bazı örnekler vereceğiz fikir olması için ama önü açık bir başlık olduğu için sizin yaratıcığınız da devreye girdiği zaman çok farklı haller almaya başlayacaktır. Saksılar çiçeklerin süsleyici ve dekoratif yönünü güçlendirmek için vardır. Bu yüzden ne kadar renkli ve dokoratif olursa o kadar iç açıcı ve sizin de hayal gücünüzü ortaya tam çıkaracak alternatifler olacaktır. Bunlardan bazıları şöyledir. ESKİ AYAKKABILAR: İlk olarak eski ayakkabıların teklerini veya çift halinde içini toprak doldurarak hem hatıranızı korumuş olacaksınız hem de atılmayarak farklı bir şeye dönüştürmüş.
KOMODİN. Eski komodinlerinizi ne atabiliyor ne de eskiliğinden dolayı kullanacak alan bulamıyorsanız tabi ki balkonunuza veya bahçenize harika saksılar olacaktır. İster orijinal halleriyle kullanıp isterseniz üzerini boyayabilirsiniz.

BİRDEN FAZLA KÜÇÜK SAKSI: çok ucuza alabileceğiniz kahverengi kil saksılardan iki büyük iki küçük şekilde alıp ipleri altında bulunan deliklerden geçirerek bir insan figürü kazandırıp saç yerine de harika çiçeğinizi ekmiş olacaksınız. Boyalarla yüz çizerek ruh almasını sağlayabilirsiniz.
SÜZGEÇLER: evde olan eski metal süzgeçleriniz bayağı eskimiş vaziyette ise kalın bir iple veya bir zincir yardımıyla balkonunuzun tavan kısmına monte ederek harika yaratıcı bir şeye daha imza atmış olacaksınız.
EL ARABASI: eviniz de yadigar el arabasının hatırasına kıyamıyor atamıyorsanız veya çok severek almış ama artık kullanım alanı bulamıyorsanız toprak doldurup hemen bir saksıya çevirebilirsiniz. İster orijinal haliyle ister boyayarak.
KİTAPLAR: size orijinal bir fikir geleceğinden eminiz. Kurtlanmaya yüz tutmuş eski kitaplarınız varsa. Sayfaları içe doğru oyarak toprak yerleştirip harika minik çiçekler ekebilirsiniz. Yine bir geri dönüşümün en faydalısı.
AYDINLATMA LAMBALARI: genelde bahçelerde duran küre şeklinde olan aydınlatma lambalarının içini toprakla doldurarak dekoratif saksılara çevirebilirsiniz.
TAHTA PARÇASINI: basit düz bir tahta parçasını nasıl saksı olarak kullanacağım demeyin tabi ki yine biraz hayal gücünüzü kullanarak. Tahtaya saksı boyutunda delikler açın ve oralardan saksılarınızı geçirin daha sonra kalın bir halat yardımıyla salıncak gibi bir ağaca bağlayın ve etrafına mumlar işte olduu.
Borular, çaydanlıklar, pantolonlar ve daha sayamadığımız nice her şeyden yapabilirsiniz gerisini sizin zevkinize bıraktık. Doğaya faydalı ve tamamen tarzınız olan bu ürünleri keyifle kullanmanız dileği ile.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.