Kadın, Kadınlar Sitesi

Kıyafetlerde Renk Uyumu Nasıl Olmadır?

14.04.2019
2.163
Sponsorlu Bağlantılar
Kıyafetlerde Renk Uyumu Nasıl Olmadır?

Renk uyumu pek çok kimse için en önemli giyim kuralları arasında yer alır. Giydiğimiz kıyafetlerin modaya uygun ve şık parçalar olması da bizler için ayrı bir önem taşımaktadır. Seçtiğimiz parçaları kombin ederken onları ön plana çıkarmak ise modayı takip etmek ve renk uyumunu sağlamaktır. Kıyafetlerde aksesuar, takı kadar da renk uyumu önde olması gereklidir. Kıyafetin modelini ortaya çıkarmak için moda olan parçalar ve moda olan renkleri bilmeniz gerekir. Birbirine uyum sağlamayan renkleri bir arada kullanır iseniz güzel bir görüntü dışarısında yer alırsınız. Kıyafetleri kombin ederken modelinin birbirini tamamlamasına özen gösterdiğimiz kadar renkleri de önemseriz. Özellikle kadınlar alışveriş yapmaktan büyük keyif alırlar. Bazen kıyafet alırken sadece modeline bakıp uyum sağlamayan parçaları alıyorlar. Yaz sezonu yaklaşmakta yazlık alışverişleri de yavaş yavaş alınmaya başlayacaktır. Alışverişe çıkmadan önce modaya göz atmanız izin için faydalı olacaktır. Renk seçimi yapar iken vücut yapılarınızı kesinlikte göz önünde bulundurmalısınız. Hatta her şeyden önce renklerin birbirine olan uyumlarını bilmeniz gerekir. Renkler hakkında bilmeniz gerekenler den bahsetmek gerekirse şunları söyleyebiliriz; aslında her renk doğru kombine edildiğinde bir biri ile rahatlıkla uyum içerisinde olabilir.

Kıyafetlerde Renk Modası Uyumu
Portakal kırmızısı: rengin anlamı heyecan veren sıcak renktir. Tam yaz renkleri arasına giren portakal kırmızısını çoğunlukla görmeye hazır olun.
Zerdeçal turuncusu: Yaz sezonuna damga vuracak renklerden biridir. Adını ise zerdeçal bitkisinden alır. Koyu tonlar ile kullanabileceğiniz muhteşem renktir.
Pembe tavus kuşu: bayanların olmazsa olmaz renklerinden pembe her sene gibi gözleri üzerine çekecektir. Canlı

http://www.bleier-online.de/blogs/ohne/tuotekategoria/suun-sieni-infektio/index.html

, pastel renklerden olan pembe birçok renge uyum sağlayacaktır.
Biber Yeşili: ilkbahar, yaz her sezon renk trendini taşıyacak yeşil tonlarından gitmektedir. Mat bir görünümü olan yeşil renge canlı renklerden tercih ederek kombin yapabilirsiniz.

Örneğin kırmızı ve pembenin birlikte kullanımı çoğu zaman hoş görünmese de doğru kullanımı ile herkes tarafından beğenilebilir. Bu sezon daha öncelerde görmeye alışık olmadığımız mat ve pastel tonlar modada yerini alacak. Siyah, beyaz ve gri gibi nötr renkler ise hiç bir zaman modasını kaybetmemektedir. Siyah ve beyaz tonları hangi renkler ile kullanır iseniz hepsine uyum sağlayacaktır. Sezon renk modasında seçtiğiniz rengin zıt bağı olanlar sizleri çok şık gösterecektir. Bir diğer ayrıntı 3 renkten fazla kullanmanızdır. Güzel cıvıl cıvıl açık renk sezonu sizleri beklemektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.