Kız Çocuk Gelinlik Modelleri

  • 21 Temmuz 2014
  • 8.058 kez görüntülendi.

Özellikle kız çocuklarının gelinlik modellerine ayrı bir ilgileri ve beğenileri var olmaktadır. Bu sebeple de onların bu zevklerine uyum sağlayacak ve onların tarzlarına özgü kız çocuk gelinlik modelleri hazırlanmıştır. Bebek çocuk giyim tasarımlarından oluşan bu gelinlik modellerini bazen abiye tarzında bazen ise sadece beyaz renklerden oluşan stiller olarak göreceksiniz. Renkli olarak yapılmasının nedeni ise nişan merasimlerin de veya özel günlerde kız çocuklarına daha şıklık kazandırmak olacağı gibi onlarında sizlerin yanında ve sizlerin yakalamış olduğu şıklıklara uyum sağlaması adına tasarlanmıştır. Ama nedense renkli, gelinlikler olmasına rağmen kız çocukların gelinliklere ilgileri büyük oranda daha çok olmaktadır. Ayrıca her hazırlanan modellere aynı güzelliklerde gelin çiçekleri veya bandana ile tamamlanmak istenmiştir. Mesela bebek yaşların da bulunan kız bebeklere özel yapılan gelinliklerde gelin çiçekleri pek kullanılamayacağı için bandana daha çok tercih edilmesinden dolayı bu gelinlikler ile uyumu sağlayan bandanalar ayrı bir hoşluk kazandırmayı başarmıştır. Modeller ise genel olarak etekleri kabartılarak sonlandırılmıştır. Böylece hem onların gönüllerini  kazanmış olacağı gibi onlara kullanım kolaylığı sağlaması daha kolay bir hal almasına sebep olmaktadır. Örneğin kabarık yapılmış olan kız çocuk gelinliklere büyükçe kuşaklar ilave edilmiş ve gösterişli bir şekilde fiyonk yapılarak mükemmel olmasına olanak sağlanmıştır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Bazı modellerde ise eteği yine kabarık yapılmış ve büzgüler yapılarak renkli veya beyaz çiçekler olsun güller olsun muhteşem şekilde bu büzgülerin birleşim kısmına yerleştirilerek muhteşemlik verilmeye çalışılmıştır. Dar kesimli tasarlanan gelinlikler de ise bazen balık eteği andıran stil uygulanmak istenmiştir. Bunların üzeri ise ya straplez kesimden oluşmuş yada farklı askı çeşitleri ile sonlandırılmıştır.

Robalı çocuk gelinlikleri ise roba kısmından başlamak üzere kabarık olarak tamamlanmıştır. Kol kısımları ise kolsuz, kısa kol veya hoş kol kesimlerinden oluşması düşünülerek tasarlanmıştır. Renk kazandırmak için ise kuşakları gelinliklerin renginden farklı bir renk seçilerek yapılmıştır. Örneğin beyaz gelinliklere en çok seçilen kuşak modelleri pembe renklerden oluşan kuşaklar ile yapılmıştır. Etekler ise kabarık yapılmasına rağmen kısa etekler, mini etekler veya diz hizasında olması sağlanmıştır. Ama uzun etek çeşitleri de yerini almaktadır. Yani kız çocuklarınızın çok zengin bir katalogtan oluşan kız çocuk gelinlik modelleri olması onların hem kendi gönüllerince ve zevklerince seçebilmelerine olanak sağladığı gibi sizlerinde gönül rahatlığı içerisinde onlar adına seçmenize imkan sunacaktır.