Kadın, Kadınlar Sitesi

Modern Dekoratif Sehpa Modelleri

31.05.2014
2.834
Sponsorlu Bağlantılar
Modern Dekoratif Sehpa Modelleri

Evlerimizin hemen hemen her köşesin de mutlaka bir mobilya modeli ile uygulamış olduğumuz şık dekorasyonları tamamlama amacı ile seçimlerimizde yer vermekteyiz. Örneğin yatak odalarında, salonlarda, çocuk odalarında, mutfaklarda tercih edildiği gibi daha bir çok alanlarda da tercihler de yer veririz. Ama hem kullanım olarak  hem de sergilemiş olduğu güzelliği daha detaylı şekilde yansıtan hiç şüphesiz ki modern dekoratif sehpa modelleri olmaktadır. Bu sehpaların salonlara kazandırdığı güzelliğin dışında bizlere de kullanım açsısından bir çok ihtiyacımızı karşılaşmaktadır. Ayrıca çok amaçlı kullanmamızdan dolayı bunlara cevap vermek amacı ile her detaya özen gösterilmiştir. Mesela klasik sehpaları sadece salonların bir köşesinde yer verdiğimiz gibi yapılan servis ve sunumlara da yardımcı olması açısından seçeriz. Ama şimdi son tasarımlardan oluşan sehpa modellerinde hem görünüm olarak em de kullanım olarak farklılıklar kazandırılarak sunulmaya çalışılmıştır. Bu nedenle de verilen şekiller diğer sehpa modellerine göre biraz daha büyükçe olmakla beraber salonların orta kısmında yer almaktadır.

Böylece görünümünü ve estetik güzelliğini daha ayrıntılı şekilde sergilemesi amaçlanmıştır. Bazıları ise tek parça olarak hazırlanmakta bazıları ise bir çok sehpa parçalarının yan yana gelmesi ile değişik bir görünüm kazandırılarak elde edilmektedir. Zaten seçim yapılacağı zaman hemen hemen herksin son tasarımlardan oluşan modellere ağırlık vermesi ve bu sayede de seçilen modern dekoratif sehpa modelleri ile muhteşem salonlara kavuşmanızı sağlayacaktır. Model önemli olsa da renkler de o ölçüde önemi kazanmaktadır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Yani mutlaka modelin görünümüne ve hitap etmesine özen gösterildiği gibi renk seçimlerinde de doğru karar vermek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü genellikle salonlarda sıkça kullanılması sebebi ile de salonların dekorasyonuna uyum sağlaması olacağı gibi salonlarda yer alan diğer mobilyalara da ahengi kazandırması gerekmektedir. Bazı tasarımlar ise katlar verilerek tamamlanmaya çalışılmıştır. Böylece gösterişli bir şekilde görünüm kazandığı gibi kullanım olarakta kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca bir kaç modelde de ahşaplar kullanılmış ve daha görkemli olması amacı ile metallerden de yararlanılmaya çalışılmıştır. Bu kullanılan metaller ya sehpaların ayak kısmına ilave dilmiş yada kenar kısımlarına şerit şeklinde eklenmesine dikkat edilmiştir. Başka bir açıdan düşünürseniz evlerinize de hem dekoratiflik hem de modernlik kazandıracağından dolayı en doğru seçim yine bu modeller olarak düşüneceksiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.