Kadın, Kadınlar Sitesi

Tasarım Harikası Küpe Modelleri

20.08.2017
2.332
Sponsorlu Bağlantılar
Tasarım Harikası Küpe Modelleri

Kadınların vazgeçilmez tutkularından biri olan takılardan çeşit çeşit modelleri ile gönülleri fetheden küpelerden bahsedelim biraz.Küpe kullanımı takı anlayışının başladığı ilk çağlardan günümüze kadar şekil değiştirerek ve her beğeniye hitap ederek gelişmiş ve zamana ayak uydurarak varlığını sürdürmüştür. Değerli taşlarla yapılan küpeler mücevher niteliği taşıyor iken değerli taşlarla yapılmayan özellikle günümüzde tasarım fikirleri ile üretilen küpeler çokça tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra işin hepimizi yakından ilgilendiren sağlık boyutu hakkında iki satır yazmadan olmaz diye düşünüyorum. Uzmanlar büyük ve ağır formda küpe kullanımının kulaklarımıza zarar verdiğini özellikle belirtmekte olup kullanacağımız küpenin maddesine karşı alerjik bir yapımız olup olmadığı konusunda da dikkatli olmamızı öneriyor. Büyük ve ağır hacimli küpeleri sürekli kullanmak kulak memesi formunun ve kulak sağlığının bozulmasına neden olabildiğindenmümkün olduğunca hafif formdaki küpeleri tercih etmemiz sağlığımız için şüphesiz en doğrusu olacaktır. Küpenin tarihi gelişiminden küçük ancak benim çok dikkatimi çeken bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Çok eskiden denizcilerin ahşap gemiler ile okyanusa açıldıkları zamanlardaki o zamanın şartlarını düşünecek olursak bu oldukça tehlikeli bir süreç- kimse yuvasına ve ailesine geri dönüp dönemeyeceğinden emin olamazmış. Kendilerini olabileceklerin en kötüsüne hazırladıklarından olsa gerek olur da deniz de başlarına bir felaket gelir ve gemileri batarda cesetleri kıyıya vurursa cenaze işlemlerinin yapılabilmesinde kullanılması için kulaklarına altın küpe takarlarmış.

Peki günümüzün küpe anlayışı ne durumda gelin bir de ona bakalım 🙂 Eskiden günümüze gelene kadar binbir forma girmiş hitap ettiği kitleye göre her zevke hizmet etmiş olan bu tasarımlar günümüzde yaratıcılığın da sergilendiği bir alan oldu. Eskiden daha ziyade altın kullanımı trend iken günümüzde altın ve diğer kıymetli metallerin yanında tasarım harikası olan küpelerde oldukça trend durumda. Beğenilerin değişmesi ile birlikte artık büyüklerimizin tercih ettiği altın sallantılı küpelerden ziyade yine yaşa tarza ve beğenilere bağlı olarak çok farklı tasarım modelleri tercih edilmektedir. Sadece model olarak değil aynı zamanda renk ve desen veya model çeşitleri olarakta çeşitlenen küpeler her tarza hitap etmekte ve her beğeniye göre satışa sunulmaktadır.

Özellikle genç ve tarzı ile fark yaratmayı seven hanımlar günlük kullanılan eşyaların minyatürleştirilmiş ve küpe formu haline getirilmiş olanlarını tercih etmektedirler. Renkleri ve desenleri ile insanı kendine hayran bırakan bu tasarım küpeler ile üzerinize son derece sade kıyafetler giyseniz bile fark yaratabilir ve dikkat çekebilirsiniz.
Aklınıza gelebilecek binbir çeşitli bu tasarım harikası küpe modellerini artık hemen hemen her yerde bulabilir ve binlerce model arasından hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz 🙂 Eskiden klasik olarak hazırlanan bir kombinin üzerine mutlaka klasik formda bir küpe kullanılması gerektiğine inanılırken günümüzde kombininiz ne kadar klasik olursa olsun bu tasarım fikirleri ile üretilen küpeleri kullanabilir ve küçük bir nüans ile fark yaratabilir ve meraklı bakışları kulaklarınıza odaklayabilirsiniz. Ben sizler için birkaç model buldum haydi göz gezdirelim 🙂

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.