Bayan Kumaş Bileklik Modelleri

  • 09 Temmuz 2015
  • 6.881 kez görüntülendi.

Her bayan spor bayan giyim kıyafetlerini oldukça fazla seçimlerinde bulunurlar. İşte bu tarza yani sportif görünümleri kusursuzca tamamlamak için muhakkak takı modellerine gereksinim duyarız. Son zamanlarda tasarımcı ve el becerisi mükemmel olan hanımların hazırladığı takı modellerini görmenizi önerebiliriz. Çünkü örgü dantel el işleri niteliğinde büyük emekler verilmesi ve diğer takıları aratmayacak şıklık içerisinde bileğinizde yer alacak olmasından dolayı tercih edilebilecek özellikler ile bulacaksınız. Mesela evlerimizde mutlaka el işlerinden arta kalan kumaşları değerlendirmek için bu şekilde bayan kumaş bileklik modelleri tasarımlarında bulunabilirsiniz. Bazı modellerde sadeliği yansıtan ve sadece kumaş olarak hazırlanılan tarzda yapılmakta. Değişik kumaş bilekliklerde ise her bilekliğe ayrı bir görünüm kazandırılmış. Mesela seçilen kumaşların bir kaç parçadan ve saç örgüsü şeklinde örülmesi ile hazırlanmış. Görkemli olabilmesi içinde boncuk gibi taşlardan yararlanılmış. Bu şekilde yapılanlarda kullanılan boncuklar ve taşlar olmak üzere bir çok aksesuar dizeler olarak ve bilekliğin üzerine kıvrımlar ile dizayn edilmekte. Ayrıca renklerde tercih edilmiş. Mesela yavru ağzı ve oranjlar hem göz alıcı hem de bilekliklere sunduğu şıklık ilk olarak zevklere hitap etmekten geri kalmamıştır.

Ayrıca beğenilerin artması ve hanımlar tarafından ilgi ile karşılanmasından dolayı genç kızların favori takısı denilebilir. Nedeni ise yapılan tasarımlar özgürce bırakılmış ve sadece sizler gibi tasarımcı hanımların zevkleri ve beğenileri içinde yapılmıştır. Mesela evlerde rahat ve kolay bir şekilde elde edebilmek amacı ile kumaş ve dikiş malzemeleri ile temin edebilirsiniz. Seçtiğiniz kumaşın bileğinize estetik güzelliği sunması amacı ile genelde saç örgü şeklinde kumaşlar örülür. Üzerine ise isterseniz ip veya misina kullanmalı ve üzerine tercih ettiğiniz boncuk taş gibi aksesuar niteliğinde süslemeler ile sağlayabilirsiniz. Bilekliklerde bağlama tarzı bazen düğmeler ilave edilmiş. Böylece evlerde bulunan düğmeleri de değerlendirmiş olacaksınız.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Rengarenk kumaş bileklikler için desenli kumaşları düşünebilirsiniz. Çünkü desenli kumaşların görünümü olsun elde edilen tasarımlar da olsun dikkat çekici en şık bilekliği sunmuştur. Yani sizlerin aklınıza gelebilecek ve özellikle modele zenginlik kazandırabilecek en hoş güzelliği hali ile yaratmış olacaksınız. Ayrıca gümüşlerde katılabilir. Örneğin zincirler veya halkalar şeklinde bilekliği saracak nitelikte dizayn edebilir ve modeli hazırlayabilirsiniz.