Bohem Yatak Odası Stili

  • 02 Kasım 2019
  • 2.138 kez görüntülendi.

1900’lü yıllarda Fransa’da ki stil sahibi bir takım tasarımcılar modayı sokağa taşımanın yollarının arayışına girdiler. Böylece uzun yıllar yaşamak için sokağa indiler ve kraliyet modasıyla sokak modasını karıştırıp yeni bir akım olan salaş, özgün ve renkli bir tarz kabulü olan bohem akımı yarattılar. Bohem tasarım; sanat özgürlük ve bolca rengi bünyesinde barındıran bir akımdır. Yaşamın birçok alanına özellikle dekorasyon kısmına yansıyan bohem tercihlerde yatak odası dizaynını sizlere tanıtmak için bu yazıyı derledik. Yarını düşünmeden, günü gününe bir yaşantı ve aynı zamanda tasa duymadan bir yaşantı fikrini eşyalarınıza ve özel alanına yansıtma taraftarıysanız aşağıda derlediğimiz bilgiler tam size göre demektir. Kamusal yaşantımızda modern yaşantı gereği kısıtlamalarımız çok fazla biraz olsun ruhunuzun yansıttıklarının özgürlüğü ile nefes almak istiyorsanız ev dizaynınıza yansıtmanız günün stresini atmaya yardımcı olacaktır. Günün tüm yorgunluğunu atacağınız uykuda olduğunuz zamanlar da huzurlu tasasız bir vakit arayışındaysanız bohem tarzı yatak odanızdan başlatmak iyi fikirdir. Bu yüzden ilk tavsiyemiz bu yazıyla yatak odaları üzerine olacak. Bohem tarzda kullanmanız gereken yatak yere daha yakın ve kadife işleme detayları ile parlak renklerle süslenmiş cesaretli tasarımlar olacaktır.

Yatağın üzerine kullanacağınız cibinlik tarzınızı tamamlamanız için tavsiyemizdir. Yatağınızın çevresine koyacağınız yere yakın puflarla odanızı detaylandırmanız uygun olacaktır. Ve geri kalan detayları ve yatak odanıza hangi şekilde yansıtabilirsiniz başlıklarla görelim;

HİKAYESİ OLAN PARÇALARI SEÇİN
Bohem tarz sokak kültüründen gelen ve eskiyi yansıtan bir kabul olduğu için eskicilerden bulduğunuz veya aile yadigarı parçaları yerleştirmeniz odanıza uygun olacaktır.  Ve odanızın ruh kazanmasına yardımcı olacaktır. Bunun için antikacılar ve vintage ürünler olan mağazaları ziyaret etmeniz uygun olacaktır.
SANATSAL OBJELER KULLANIN
Bohem tarzda teatral objeler kullanmanız ve sanatsal ürünlere başvurmanız doğru bir tercih olacaktır.
RENKLERİ CESURCA KULLANIN
Cesaretin stili olan bohem tarz özgünlüğünüzü konuşturmanız gereken bir alan bu yüzden çok fazla benzerliğe kaçmadan renkleri özgürce kullanın. Kırmızı , turuncu, yeşil, mavi parlak renkleri aynı zaman da bunların zıtlığını kullanmaktan asla geri durmayın. Koyu renkleri çok fazla tercih etmek istemiyorsanız açık renkler kullanıp sanatsal objelerle bohemliğinizi tamamlayabilirsiniz.
YARATICILIĞINIZI KULLANIN
Kuralsız yaşama çizgi dışında kalma, anın keyfini çıkarma taraftarıysanız yaratıcılığınızı özgürce kullanmanız doğru olandır. Çünkü her detay size özgü olmalıdır. Seçtiğiniz tablolar ve antika ürünlerle kişiliğinizi yansıtmanız bohemliğinizi tamamlayacaktır. Sık sık seyahat ettiğiniz ülkelerden ve şehirlerden getirdiğiniz eşyalarla odanızı renklendirebilirsiniz.
MUMLAR VE KOKU
Bohem yaşam tarzının vazgeçilmez unsuru tarz mumlar ve tütsü ile odanın ambiyansını tamamlamanız mümkün. Loş bir ışık hem yorgunluğunuzu alacaktır hem de odanın estetik duruşuna katkı sağlayacaktır.
Doğal ve özgürce yaşayacağınız alanınızda rahat ve huzurlu bir zaman dileriz.