Dekoratif Saksı Modelleri

  • 13 Mayıs 2014
  • 5.940 kez görüntülendi.

Zamanımızın boş vakitlerini daha iyi değerlendirmek adına genellikle çiçek bakımları yaparak hoş saatler geçirmekten yana seçin yapmak isteriz. Değer vermiş olduğunuz çiçekler içinde mutlaka saksılara ihtiyaç duyacağınız için seçilecek saksılarında hem çiçeklerin güzelliğine güzellik katacak olaması gerektiği gibi görünüm olarak ta ayrı bir gösterişe ve modernliği sergilemesi gerekmektedir. İşte çok hoş görünümler içinde kendini gösteren ve evlerinizin iç kısımlarında kullanılabileceği gibi balkonlarda ve bahçelerde de rahatlıkla kullanabileceğiniz şekillerde hazırlanan dekoratif saksı modelleri hazırlanmıştır. Bunların yanı sıra aksesuar olma niteliği bulunmasından dolayı da en şık aksesuar kullanma özelliğini yansıtması nedeni ile de her evde mutlaka olması gereken ev eşyası olacaktır. Mesela kullanım ve kullanılacak olan mekanlara göre değişik modellerden olması düşünülmüştür. Mesela bahçeler için genelde biraz büyükçe dekoratif saksı modelleri tasarlanmaktadır. Çünkü bahçelerde yer alacağından dolayı gizlere de hitap edeceğini düşünürseniz bu tarzların doğru şekilde uygulandığını takdir edersiniz. Ayrıca eğer evlerin balkonlarında veya kullanmak istediğiniz alanlarda fazlaca yer almasını arzu etmiyorsanız duvara simetrik olarak monte edilen ve görünüm ile mükemmel şekilde sergilenen modeller oldukça beğenileri kazanmakta ve fazla yer almadığından dolayı geniş mekanlar şeklinde sizlere ferah ortamlar sunmaktadırlar.

Başka tasarımlar ise bir saksı görünüm verilerek ama kenar kısımlarına küçük saksılar ilave edilerek bir çok saksıyı bir arada bulundurmayı ve çeşit çeşit çiçekleri bütünlük içerisinde göstermeyi başarmışlardır. Farklılık içeren saksılar arasında değişik stiller de yer almaktadır. Mesela hayvan şekilleri, hanımların eşyalarından oluşan figürler şeklinde hazırlanmıştır. Örneğin hayvan figürlerinden olan kediler gibi hoşluk sergileyen tasarımların olması farklılığı da sizlere ve evlerinize sunmasına vesile olmaktadır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Ayrıca bu saksıların üzerine desenlerin de uygulanması sonucunda daha renkli ve zengin görünüm kazandırılarak daha muhteşem görünümler kazandırdığı gibi kusursuz dekoratif saksılar ile de sizleri buluşturmayı başarmışlardır. Artık hemen hemen her şeyi yani eşyalar olsun aksesuar çeşitleri olsun gayet eksiksiz şekilde saksılara dizayn etmeyi başarmalarından dolayı herkesin zevkine olduğu gibi evlere, balkonlara, bahçelere de hitap edecek ve çiçekleriniz daha muhteşem görünmeyi bu saksılar ile elde edecektir. Ayrıca farlılık kazandırmak amacı ile de kendi el işleriniz ile örmüş olduğunuz örgüleri bu saksıların isterseniz üzerini kaplayabilecek ve kendi emeğinizi ve saksının güzelliğini birleştirerek daha şık hale getirebileceksiniz.