El Örgüsü Bayan Çorap Modelleri

  • 05 Aralık 2013
  • 4.042 kez görüntülendi.
El Örgüsü Bayan Çorap Modelleri

Hanımlar soğuk kış günlerinde çorap tercihlerini genellikle el örgüsü bayan çorap modellerinden seçerek kendileri için doğru bir karar vermiş olurlar. Bu çorapların el örgüsü ile yapılması sayesinde daha dayanıklı olacağı gibi kendi zevklerine de hitap etmeyi ihmal etmemektedir. Çünkü hazır aldığınız çoraplar belirli bir süre sonra yıpranma veya deforme olma gibi hoş olmayan durumlar yarattığından dolayı sizler de bu el örgüsü şeklinde tamamlanmış çoraplardan yana tercih yaparsanız kesinlikle memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Herkesin bildiği gibi kış denilince en büyük ihtiyaçlardan birisi de çoraplar olmaktadır. Zaten kış sezonunda hanımlar ayakkabı tercihlerini genellikle uzun veya kısa çizmeler şeklinde tercih ettiklerinden dolayı bu çizmelerin içine el örgüsü çoraplar ile giyerseniz hem soğuklardan korunmuş olacağınız gibi sıcacık tutmanın rahatlığını da yaşamış olacaksınız. Artık günümüzde ister tığ ile ister örgü şişleri ile kolaylıkla örülmesi hanımların bu tarzlara yönelmelerine en büyük neden olmaktadır. Çizmeler dışında ise mesela bir mini etek olsun veya tunik elbiseler ile de şık kombinler yapabilirsiniz. Bu el örgüsü çorapların modellerini yaratmak için motif seçenekleri oldukça fazladır.

Örneğin düz örgü şeklinde çorabı tamamlayarak üzerine istediğiniz çiçek veya başka bir motifi tığ ile işleyebilir ve çorabım modelini bozmayacak şekilde ilave ettiğiniz zaman mükemmel çorap giymenin hoşluğunu yaşayabileceksiniz. Ayrıca genç kesimlerin ilgisini çeken veya sizlerin de tarzını yansıtacağına inandığınız ponponları da ekleyerek değişikliği yaratabilirsiniz.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Örgü ipliklerinin de çok zengin renklerden ve çeşitlerden olması sonucunda tiftik iplikleri, kırçıllı ipliklerden seçebileceğiniz gibi farklı iplik çeşitlerini de seçmenin kolaylığını yakalayabilirsiniz. Saç örgüsü motifleri, badem motifleri veya farklı motifleri rahat bir şekilde bu çoraplara model olarak işleyebilirsiniz. Gerçi her modeli yapacağınız için öreceğiniz çoraplara artık bu sayede her modeli yapmanın ve uygulamanın rahatlığını bulacağınız. Ayrıca el örgüler de son dönemler de renkli çizgiler ve şeritler  trend bir hal alması sebebi ile kıyafetler de olduğu gibi çoraplara da uygulayabilirsiniz. Ama klasik yani sadelikten uzaklaşmadan da hoşluklar yaratarak bazı günlerinize özel örmenin imkanını elinizde de bulundurabileceksiniz. Boylarına gelince ister kısa çoraplar ister uzun veya diz üstü şeklinde de uygulayabileceksiniz. Yani kısacası zevkinize hitap eden ve kombinlerinize renk katmasını amaçlıyorsanız bu el örgüsü bayan çorap modelleri sizlerin en büyük yardımcınız olacak ve görünümünüze canlılık katacaktır. Çünkü yapacağınız kombinler de bir kıyafetiniz eksik veya rnek ahengini yakalayamazsanız biraz nahoş görünün sergileyebilirsiniz.