Kışlık Salaş Bayan Hırka Modelleri

  • 25 Ekim 2014
  • 10.841 kez görüntülendi.

Hanımlar adına bayan kadın giyimlerinde farklılık kazandıracak tasarımı oluşturan hırkaları artık örgü dantel el işleri sayesinde daha mükemmel şekilde üzerinizde görebileceksiniz. Nedeni arasında yer alan ise bu stilleri kışlık salaş hırka modellerinden olmasıdır. Çünkü hem ırka hemde salaş tarzında olması sebebiyle ayrı bir güzelliği sergilemesi kaçınılmaz olmaktadır. Genişçe örülen bu modellerin kendine has bir güzelliğide var olmaktadır. Genellikle dar kesimden hazırlanan elbiseler olsun kotlar ile elde edilen spor kombinler olsun bunlara ayrı ayrı bir şıklığı yansıtmasınada katkıda bulunmuştur. Ayrıca bu salaş hırkaları muhakkak geniş ve büyük düğmeler ile tamamlanması sayesinde modelede estetik bir güzellik vermektedir. Bunların yanı sıra ise örgü şeklinde hazırlananlarda desenlerde vazgeçilmez olmuştur. Bu örülen ve hırkalara dahil edilmiş olan desenleri ise her stilden oluşmaktadır. Mesela hayvan figüründen oluşan desenler ayrı bir fark kazandırdığı gibi çiçekler veya çizgi desenlerde değişikliği sergilemesine yardımcı olmuştur.

Zaten bu salaş hırkaların rağbet görmesi sebebi ile bu tarzdan oluşan salaş elbiseler gibi bu imajı sergileyecek ve trendini devam edecek şekilde yapılmaya çalışılmıştır. Ayrıca geniş yapılması sonucunda ise uzun kesimler olmasınada olanak sağlanmıştır. Çünkü uzun olarak yapılması hem modele zenginlik kazandıracağı gibi en iyi şekildede tamamlanmasına imkan tanımış olmaktadır. Ayrıca kol kesimlerini ise bazı modellerde uzun kollardan oluşmakta bazılarında ise kapri kollar ile sonlandırılmıştır. Çünkü farklı farklı sezonlarda bayanların üzerinde her daim yer alabilmesi amacı ile böyle küçük değişimler yapılmaya çalışılmıştır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Motiflerin yapılması için sıkça saç örgüler, çizgilerin değişik şekilde yapılması olmaktadır. Ama istenirse sizlerde kendi tarzınız da süslemelerde yapabileceksiniz. Bağlama stilini bu salaş hırkalar da bulunması amacı ile de kuşak bağlama tarzı en ideal şekli ile modeller de yer alacaktır. Ama düğme tercihi yapmak istemeyenler için düğme ilave etmezseniz kenar kısımlarına kalınca kat yapabilirsiniz. Ayrıca asimetrik kesimleri de dizayn edebilirsiniz. Bu şekilde hazırlananlar da arka kısmı uzun ön kısmı kısa yapılan şekilde göreceksiniz. Spor tarzını kazandırabilmek için ise yine büyük cepler ilave edebilirsiniz. İster gizli cepler isterseniz klasik cepler de ekleyebilirsiniz. Spor salaş hırkalar olduğu gibi abiyeden oluşan modelleride seçimleriniz de bulunduracaksınız.