Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

  • 25 Eylül 2017
  • 2.638 kez görüntülendi.
Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Yapılan her makyaj, bize dış görünümde en çok yardımı dokunan güzelliğimizin bir diğer parçası haline gelmiştir. Makyaj yapıldığında nelere dikkat edebilirsiniz ? Makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir ? Doğru makyaj nasıl yapılır ? Bunları öğreneceğiz şimdi sizlerle birlikte. Yaptığımız makyaj her gittiğimiz yere göre değişiklik gösterir elbette. Düğünde yaptığımız makyajı, normal hayatımızda tabi ki kullanamayız. Normal, günlük ve sıradan yaptığımız makyajı ise düğün ve özel yerlere gittiğimizde tabi ki bu makyaj görünümünüde kullanamayız. O zaman şu püf noktalara gelin bir göz atalım hanımlar. Öncelikle yüz tipinizi bilerek makyaj yapmalısınız. Yuvarlak bir yüz tipiniz varsa allığınızı şakaklara doğru sürmelisiniz. Eğer ki uzunsa yüz tipiniz, kulaklarınızdan itibaren başlayarak sürmelisiniz. Göz makyajında beyaz kalem inanılmaz güzel ve mükemmel, vazgeçilmez bir üründür.
Gözler ön plandaysa dudak, dudak ön plandaysa da göz arka planda olmalıdır hanımlar. Aksi takdirde kötü ve çokta doğal olmayan bir görünüm elde etmiş olursunuz. Gözlerinizi büyükçe göstermek istiyorsanız göz kaleminizi kirpiklerinizin üzerine uygulamalısınız. Rujunuzu kıyafetinize uygun seçmelisiniz yoksa alakasız durduğu için doğalda gözükmez. Sabahları işe gidenler hafif ve ciddi bir makyaj uygulamalıdır.

Resimleri Tam Boyut Görüntülemek İçin Resimlerin Üzerlerine Tıklayınız.

Dudaklarınızı dolgun ve olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız bir dudak kalemine ihtiyacınız olacaktır. Gece davetine katılacaksanız biraz koyu renklerde makyaj yapmalısınız. Uzunca bir yere gidecekseniz ve farınızın uzunca bir süre kalmasını istiyorsanız farınızı uygulamadan önce fondöteninizi göz kapaklarınıza uygulayın ve kalıcılığınızı yakalayın. Gözlerinizi gölgelendirmeyi unutmayın. Daha çekici ve alımlı gözükmesi için gözlerinizi gölgelendirin. Dudak parlatıcınızı ten renginden yana kullanın. Hatta içerisinde gümüş parlaklığı olan parlatıcıları tercih etmelisiniz. Krem ya da likit allıkları tercih etmelisiniz. Pembe ve şeftali tonlarında allık seçiminiz olmalıdır. Kapatıcınızı da krem kapatıcılardan tercih edin. En önemlisi şunlar ki ; Doğal görünümünüz, Renginiz, Denemeniz, Makyaj önce peeling, Sonrası da muhteşem bir makyajdır.