Masal Dolu Çocuk Odası

  • 04 Kasım 2019
  • 1.771 kez görüntülendi.
Masal Dolu Çocuk Odası

Tabi ki doğar doğmaz her şeyden çok önemsemeye başladığımız tek gerçek onlar oluyor.  Modern dünyanın getiri olan evlerde daha fazla vakit geçirme konusu sebebiyle hayal güçlerinin gelişmediğine dair endişeye düştüğümüz yine onlar çünkü ilerde yapabilmeleri ve güçlenebilmeleri için hayal güçlerinin de fazlasıyla güçlenmiş olması önemli tüm bu detayları önemseyerek bu yazıyı derlemek aklımıza geldi. Çünkü en fazla vakit geçirdiği odasından işe başlayarak birçok güzel yenilik getirmiş oluruz onlar için.
TABİ Kİ MASAL DOLU ÇOCUK ODALARI
Eğer odasına bir takım almayı düşünüyorsanız ve buna belli bir bütçe ayırmaktan çekinmiyorsanız harika masası çocuk odalarını sizlere hatırlatalım. Büyücülerin macera dolu şatoları, parkurlarla dolu maceralı orman odaları, gizli ağaç evden yataklar, korsanların ihtişamlı gemilerinden yatak dizaynları. Çünkü hayal dünyası gerçeğin boğucu darlığından onları çıkaracaktır. Onların düşünce dünyası bizden çok daha gelişkin ve enek olduğu için onu oyalayacak çok fazla materyale ihtiyaç duymaktadır.

Cadılara giden yollar. Süper Mario’nun macera dolu parkuru. Tasarımcıların ince ince dizayn ettiği birçok canlı tutucu öğe olan oda dizaynları mevcuttu. Sizin ve çocuğunuzun ihtiyacına yönelik olanı seçmeniz için sakin karar almanızı öneririz. Çünkü bütün vaktini neredeyse o odada da var olan materyallerle oyun kurarak geçirecektir.
ODAYI CANLANDIRICI MATERYALLER:Bir oda takımı almak değil de kendi imkanlarınızla bunu yapmak istiyorsanız tabi ki o da mümkün. Parkurlar oluşturup ona asılabileceği tırmanabileceği ve biriken enerjisini atabileceği materyallerle odayı dekore edebilirsiniz. Veya bir cibinlik yardımıyla küçük bir yatağı masalsı bir yatağa çevirebilirsiniz. Yerleştireceğiniz bir oyun çadırıyla ve büyük bir gemi oyuncağıyla macera dolu bir odaya çevirmeniz rahatlıkla mümkün. Işıklandırmalar yardımıyla sihirli detaylar yaratmak sizin elinizde.
SADECE DUVAR BOYAYARAK:Eskisi gibi düz renklere boyamak yerine masalsı kocaman ormanlarla duvarlara çizimler yapıp orada hayal kurmasını sağlayabilirsiniz. Macera dolu bir harita çizerek onu korsanların peşinden gizli hazineyi aramaya sürükleyebilirsiniz. Veya bir peri masalı gibi ağaçlar ve çiçeklerle huzur dolu soft renklerle bezeli bir oda yaratabilirsiniz. Kim bilir belki deniz altına çevirerek hem su altı varlıklarını öğrenmesine hem de maceraya çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Uzay meraklısı bir çocuğunuz varsa ona samanyolunu eğlenceli bir şekilde duvarında armağan edebilirsiniz. Bizden bu kadar gerisi sizinle çocuğunuzun muhteşem oyun oynama yeteneğine kalmış. Oyun oynarken bir sürü fikirler bulacaksınızdır zaten.