Nakışlı Tepsi Modelleri

  • 13 Nisan 2019
  • 4.023 kez görüntülendi.
Nakışlı Tepsi Modelleri

Gün geçtikçe mutfağa ve ev dekorasyonuna dair yeni yeni fikirler, ürünler ortaya çıkıyor. Bu yenilikleri takip eden ev hanımları bu fırsatı kaçırmadan kendinin de hemen edinmesini istemektedir. Son zamanlarda trendlerden biri olmayı başaran ise nakışlı tepsilerdir. Her yerde kullanım açısından şık ve göz alıcı olması sebebiyle herkesin kullanmak isteyebileceği eşya haline gelmiştir. Değişik nakış işlemesi ve tepsinin modeli ile çeşitli aksesuarlar kullanarak oldukça hoş bir sunum tepsisi yapmak imkansız değil. Kullanışı oldukça ergonomik olduğu için temizlemesi de oldukça basittir. Evinize gelen önemli misafirlerinize görseli güzel olan nakışlı tepsi ile kahvelerini, çaylarını ikram edebilirsiniz. Tepsinin alt kısmına nakışlı kumaş yerleştirilerek üstüne tepsi boyutuna uygun cam takılarak tepsiniz hazır hale geliyor. İster süs olarak sehpa üstünde kullanın ister günlük olarak kullanın. Ayrıca önemli davetlerde nişan, söz gibi etkinliklerde de kullanılabilir. Yüzük, takı tepsisi olarak da kullanıldığı zaman ortama değişik bir hava katabilir. Küçük ve büyük ebatlarda nakışlı tepsi yapmak mümkün.

Hatta farklı ebatlarda ve farklı nakış çeşidi ile tepsi setine sahip olmanız daha güzel olabilir. Sevdiklerinize güzel bir hediye seçeneği olarak da düşünebilirsiniz. Kendi emeğiniz olan hediye her zaman en güzel hediye olmuştur.
Nakışlı Tepsi Modelleri Nelerdir?
Nakışlı tepsi yapmak isteyenler için nakış örneği olarak Brezilya nakışları en çok kullanılan ve beğenilen nakışlardan birisidir. Kibar nakış şekli ile ince ince görünümü sayesinde çok kibar ve şık görünüm veriyor. Diğer nakış örneği ise kurdele ve iğne oyası tekniği ile yapılan süslemelerde oldukça beğenilen örneklerden biridir. İğne oyası son dönemde çok sık karşımıza çıkmakta olup tepsi süslemesinde de karşımıza çıkıyor. Rengarenk çiçek modeli ve yeşil yaprakları ile gerçek resimi anımsatabilecek kadar güzel işler ortaya çıkabilmektedir. Üç boyutlu yapılan tepsi modelleri daha çok dikkatleri çekiyor. Kurdele ve iğne oyasının yanı sıra dikiş makinasında yapılan nakış ile gayet hoş görünebilir.

Nakışlı Tepsi Nasıl Yapılır?
En zor aşama olan nakış işlemesi bittikten sonra bir adım daha tepsinize yaklaşmış oluyorsunuz.
Nakışlı tepsi için gerekli malzemeler;
• Bir adet istenilen boyutta tepsi
• Bir adet tepsinin boyuna göre camlı çerçeve
• Silikon makinesi
Tepsinin tabanının belli köşelerine silikon sıkıp nakışlı kumaşı yapıştırın. Ardından çerçeveyi sabitlemek amacıyla tepsinin kenarlarına silikon sıkıp yapışmasını garantilemek amacıyla bir müddet hafif bastırın. İşte birkaç dakika sonra nakışlı tepsiniz hazır olmuş oluyor.