Yoga Başlangıcı İçin Gerekenler

  • 05 Kasım 2019
  • 1.241 kez görüntülendi.
Yoga Başlangıcı İçin Gerekenler

Haraketli bir yaşamada sahip olsanız veya spor salonlarından çıkmayacakta olsanız sadece bedeninizin değil ruhunuzun da dinlenmeye ihtiyacı var. Yogayı hayatınıza sokmanız beden hareketleri ile meditasyonu aynı anda yapacağınız anlamına gelir ve bu harika bir şeydir. Yoga salonlarına gidebilir ya da şimdi sizin için derlediğimiz ekipman önerilerini hayata geçirip yoganın huzurunu evinize taşıyabilirsiniz. İdeal ortamı yarattığınız an sağlıklı bir yogaya hazırsınız demektir. Yoga yapacaksanız size en yakın yerde yoga ortamınızı kurmaya çalışın veya yakın bir eğitim yeri seçin. Ve yumuşak çalışmalardan başlayın kendinize şefkatli olun çünkü hızlı yaşam içinde yavaşlamanın olanaklarını arıyoruz yoga ile. Yoganıza başlamadan önce sakin ve tam bir şekilde hazırlıklarınızı yapın dikkatinizi dağıtacak sizi yoracak tüm her şeyden uzaklaşın. Kendiniz tanıyın ve ona göre pozlardan başlayın yumuşakça ve kendinizi keşfederek ilerleyin. Yoga için güzel bir yer seçin ve genel de sabit olarak orada yapmaya çalışın rutin ve belirginlik sizi rahatlatacaktır. Bedeninizi dinleyin çünkü bunun için yoga var. Onunla mutlaka bağ kurun.

Yogadan bahsedecek çok fazla şey var ama şimdilik sizlere malzemeleri tanıtacağım için burayı hızlı geçiyorum. Yoga yaparken işinizi kolaylaştıracak bazı gereklilikleri aşağıya sıralıyoruz. Güzel bir başlangıç olmasını dileriz.

  • YOGA MATI ALMAKLA BAŞLAYIN; kalınlığına ve kaymama özeliğine önem vererek almalısınız çünkü hareketler esnasında dizlerinizi rahatsız etmemesi ve sürekli kayarak dikkat dağıtmaması gerekli
  • YOGA KEMERİ; omuz açma hareketlerinde çok faydasını göreceksiniz ve dizleri esnetmede.
  • DİNLENME YASTIĞI: Pozlarda daha iyi verim almanızı sağlayacak ve dinlenme esnasında sizi rahatlatacaktır.
  • BLOKLAR: köpüklerden üretilmiş olan bloklar yogayı seviyorsanız vazgeçilmezleriniz olacaktır. Rahatlıkla forma girmenizi sağlamada birebir.
  • YOGA KIYAFETİ: sıkı taytlar ve sporcu sütyenleri öncelikle tercih ediliyor. sizi sıkı bir şekilde saracağı için hareketlerinizi kolaylıkla yapmanızda yardımcı olacaktır. Genel de ayakkabı ve çorap önerilmez çıplak ayakla yoga yapımı tavsiye olunur.
  • SU BULUNDURUN: egzersizler sırasında yanınızda su bulundurmanızın vücudunuza faydası büyük olacaktır.
  • SİZE UYGUN BİR MÜZİK: yoga için tasarlanan çok fazla dinlendirici müzik veya sizin tercih edeceğiniz müzikler içinden seçip yoganızı keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Veya son öneri olarak yoganızı doğada tamamen onun sesi ve enerjisiyle bütün yapmanızda mümkün. Kendinizi tanıyın o size yol gösterecektir.