Kadın, Kadınlar Sitesi

Seramik Vazo Modelleri

22.10.2014
4.562
Sponsorlu Bağlantılar
Seramik Vazo Modelleri

Artık tasarlanan aksesuarlarda seramiğin güzelliğini elde edebilmek amacı ile seramik vazo modelleri ile temin edebilirsiniz. Özellikle salonlarda dekorasyonlara katkıda bulunmak amacı ile de olsa aksesuar seçimlerinin özen ile yapılması sonucunda bu seramikten hazırlanan vazolar sayesinde daha muhteşemliği yakalama şansınızı kaçırmamanız lazım. Çünkü seramiklere mükemmellik kazandıran diğer nitelikler içinde bulunan işlemelerin adeta nakış şeklinde olması ve bazen de osmanlı işçiliği ile değer kazandırılması sonucunda salonlara vereceği ve yansıtacağı şıklığı artık sizlerin de görmesi gerekmektedir. Bunların kullanım olarak salonların her köşesine dahil edebilirsiniz. Mesela konsolların üzerine, fiskos masalarına veya şık dizayn edilen yemek masaların üzerine ilave ederek mükemmel görünmesine imkan tanıyabilirsiniz. Çünkü bu seramik vazoların üzerine yapılan desenlerin elde edilebilmesi ve sizlerin gözlerine olsun zevklerine olsun doyumsuz bir güzelliği sunabilmesi için renklerin mükemmel ve kusursuz kullanıldığını fark edeceksiniz. Mesela çini işçiliği dediğimiz ve en özel tasarımların oluşmasına imkan verilen bu modellerin değerli olduğunu göreceksiniz. Ayrıca çiçek desenlerinin sıkça kullanılması adeta seramiğe canlılık ve zenginlik kazandırmasına vesile olmaktadır.

Kullanım şekli olarak ise isterseniz çiçekler ile hoşluğu verebilecek isterseniz an ağır görünümü ile sade şekilde salonlarınızda yer almasına müsaade edebileceksiniz. Çünkü her iki kullanımda seramiğin şıklığını yansıtması için yeterli olacaktır. Ayrıca seramik işçiliği olmasından dolayı sadece seramik renginin kullanıldığı ve bu renk ile yapılan şık desenler ve dizaynlarda sadeliğini korumasına ve sadece seramiğe özgü şıklığı yansıtmasına imkan tanımaktadır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Mesela beyaz veya farklı beyaz tonlarından oluşan renklere yapım aşamasında uygulanan desenler de karma çizgi desenler gibi bir çok değişik tarzları kazanmasına olanak verilmiştir. Bu desen haricin de ise yine kendi renginden oluşan çiçekler, halkalar gibi yine kendine has tarzını koruyacak özellikler de tamamlanmaya çalışılmıştır. Yani modellerin içerik olarak her şekli ile şıklığı ve adeta şah eser niteliğin de kendisini sergilemesinden dolayı salonların vazgeçilmez aksesuar olma özelliği taşımaktadır. Şekil olarak ise klasik şekiller yani vazo şekli sade görünümü ile verilmeye çalışıldığı gibi bazende oval şeklinde veya uzunca olmakla beraber farklı şekil ve ebatlarda da yapılmıştır. Ayrıca renkler de her tonun kendi şıklığını yansıtabilmesi amacı ile özgürce bırakılmıştır. Bu nedenlerden dolayı da seramik vazolar her tonda karşınıza şık olarak gelecektir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.