Gelin Saç Modelleri

  • 21 Temmuz 2014
  • 9.248 kez görüntülendi.

Bayanların dış görünümüne en büyük yardımcı olan saç modelleri sayesinde hanımlar daha hoş bir güzellik ile kavuşmaktadır. Özellikle özel günlerde bu saç şekillerine ayrı özen göstermekteyiz. Ama ayrı olarak düşüneceğiniz stiller ise hiç şüphesiz ki gelin saç modelleri olacağından dolayı onlara özgü saç şekilleri tasarlanmaya çalışılmaktadır. En önemlisi ise büyük emek verilerek ve uzun bir zaman zarfı sonunda her geline ayrı bir güzellik ve gösterişi sunmasından dolayı bu gelin saç modelleri tercihi ayrı bir özen gerekmektedir. Mesela sizlerin düşündüğü bir saç stili bazen doğru bir tercih olmayabilir. Çünkü ilk önce sizlerin zevkine hitap edeceği gibi başka hususlarıda göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Örneğin gelinliği modeli seçilen gelin saç çiçekleri, gelin taçları gibi aksesuar amaçlı olarak kullanacağınız takılarda önem taşımaktadır. En popüler olan ve hemen hemen gelinin saç stillerinde öncelik tanıdığı tarz genellikle gelin saç topuz modelleri olmaktadır. Ama bu topuzlarda kendi stilinde farklılık göstermektedir.

Mesela dağınık topuz yarım topuz veya ense hizasında yapılan topuzlarda gelin adaylara güzellikler kazandıracaktır. Vazgeçilmezler ise ön kısmına yapılan bombeli şekilde kabartılan saçların arka kısmında ise büyükçe dalgalar yapılarak saçların arasına küçük çiçeklerden serpiştirilerek sonlandırılmasıdır. Ayrıca bu yapılan dağınık topuzlara hoşluk içeren lüle şekli verilerek yapılması sayesinde özellikle dekolteli gelinlikler ile kaçırılmayacak bir gelin saçıdır diyebiliriz. Bazı saç şekillerinde ise iki farklı stil kullanılmaya çalışılmıştır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Mesela saçlarınızın alnınızın hizasında olan bölümde düz şekil verilerek arka kısmı kusursuzca farklı bir model seçilerek yapılmıştır. Ayrıca duvağın modeli ve görünümü de özellik kazandıracağından dolayı bunların hepsini bir bütünlük içerisinde düşünmelisiniz ve kendi adınıza en uygun saç tarzı ile kendinize yakışacak bir saç modeli bulacaksınız. Eğer takacağınız duvağınız enseden itibaren aşağı doğru olacaksa çok hoş olarak yapılan topuzlar en ideal modeli oluşturacaktır. Ayrıca bu topuzun iç ve dış kısmına yerleştirilen şık güller olsun çiçekler olsun hem yağılan topuza estetik bir güzellik kazandıracağı gibi sizlerinde gözlere hoşluğu ve güzelliği kazandıracağından emin olabilirsiniz. Ama sade bir güzelliği arayanlar için ise saçlar genelde dağınık bırakılarak veya fön yapılarak genelde sade gelinlikler ile en çok seçilen modelleri oluşturmaktadır. Ama saçınız kısa olmasına rağmen üzülmenize gerek kalmayacaktır. Çünkü portiş saçlar yine sizlerin beğendiğiniz ve size hitap edecek gelin saçınızı tercih etmenize yardımcı olacaktır.