Bayan Pazen Elbise Modelleri

  • 26 Temmuz 2015
  • 37.887 kez görüntülendi.
Bayan Pazen Elbise Modelleri

En çok beğenilen kumaş çeşidi kesinlikle pazen kumaş sayılabilir. Çünkü bir çok bayan kadın giyim modellerin de seçilen ve bir çok şık tasarımlara imza atılan stiller yapılmaktadır. Yaz sezonların da ve kış sezonların da olduğu üzere farklı stillerde bahara özgü bayan pazen elbise modelleri hazırlanmakta. Genellikle günlük elbiselerde sıkça kullanılan bir kumaş olarak düşünebilirsiniz. Şöyle ki kesimler ve stiller de bu şekilde yapılmaya çalışılmaktadır. Mesela kış ayları için malum uzun kollar ve kesim itibari ile uzun veya diz hizasında oluşmakta. Yaz veya bahar ayların da ise hem kol kesimleri hem de elbisenin ölçüleri farklılık göstermektedir. Çünkü kol kesimlerinde kısa kollar veya kapri kollar seçilmektedir. Biraz da spor tarzını oluşturmak için dar veya geniş kesimlerde muhakkak cepler ilave edilmiş. Uygulanan cepler ise küçük ve büyük olmak üzere değişiklik büyüklüklerde seçilmekte. Bazı modeller de ise yani parçalı pazen elbiselerde zaten pazen kumaşın desenli olmasından dolayı belirli kısımlara düz ve tek renk kumaşlar ilave edilmiştir. Mesela bel kısımlarına siyah renk ile kumaş eklenmekte ve gözlere hoş güzelliği sağlayacak düzeyde uygulanmış. Uzun pazen elbiseler haricinde ise diz üstü veya mini etek şeklinde farklılıklar kazandırılmıştır. Yani her farklı stil sizlere en yeni model halinde sunulmuştur.

Üzeri dar kesimli ve etek bölümleri hafifçe kloş etek olarak yansıyanlar da aksesuar olması amacı ile kemerler elbiselerin bir parçası haline gelmiştir. Bu sayede hem rahat hem de gayet şık olmayı başarmıştır. Ama hanımlar küçük bir değişiklik olabilmesi adına kemerler yerine aynı pazen kumaşlar ile kuşakları kullanabileceklerdir.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Eğer sizler kendinize dikmeyi düşünürseniz etek uç kısımlarına en uygun renklerden oluşan fistoları dahil edebilirsiniz. Yani günlük ve spor elbiseyi elde edebilmeniz amacı ile bu stilde pazen elbiseleri kombin haline dönüştürebilme olanağını sağlayabilirler. Robalı elbiseler de ise oldukça geniş şekilde yapılmakta. Yakalar da ise sıfır yakalar, kare veya geniş yaka detayların da ip bağcıklar ile tamamlanmakta. Yaz günlerin de ise en ideal model olarak sizler de değerlendirebilirsiniz. Ayrıca kolsuz pazen elbiseleri de seçenekleriniz arasında yer verebilme şansınız olabilir. Ayakkabı modelleri seçimleriniz de ise babetler gibi spor ayakkabı olarak sunulan tarzları kombine dahil edebileceksiniz. Ama topuklu spor ayakkabılar olduğunu da hatırınızdan çıkarmayınız .