Bebek İğnesi Modelleri

  • 26 Haziran 2014
  • 5.621 kez görüntülendi.

Bizlerin en hoş ve en güzel adetlerinden olan doğum hediyesi hem annelerin gönüllerini almak hemde ufakta olsa bir hediye verilmesi sonucunda onları mutlu etmektedir. Annelere değerli hediyeler verildiği gibi yeni doğan bebeklere de daha farklı takı modelleri armağan edilmektedir. İşte bunlardan en anlamlı hediye sayılabilecek özelliklerde olan bebek iğnesi modelleri sergilediği anlam yönünden verilmek istenen hediyeler de öncelik tanınmasına neden olmuştur. Çünkü genellikle altın ile yapılması ve bir nazar boncuğu ile renklendirilmesi sayesinde onların nazarlık olarak kullanmalarınada sebep olmaktadır. Çünkü altından yapılan büyükçe bebek iğnelerin üzerine bir çok hoş figürler veya semboller ilave edilmekte ve en son olarak ise gösterişli nazar boncuğu ile şık hale getirilmektedir. Ayrıca bir çoğunda bunların üzerine bebeklerin isimleride özen içerisinde yazılarak tamamlanmaktadır. Ayrıca erkek veya kız bebekleri için birbirinden farklı ve değişik modeller olmasına da büyük özen verilerek tasarlanmıştır. Bunların yanı sıra anlamlı yazılarda eklenmeside ihmal edilmemektedir. Genellikle bu bebek iğneleri altın sarısı renk ile yapılarak üzerine eklenen semboller veya figürler canlı renkler yapılmakta ve modele ilave edilerek sonlandırılmaktadır.

Böylece gözlere de itap etmesi nedeni ile her zaman bebeklere verilebilecek en değerli hediye olma özelliğini korumaktadır. Biraz da olsa farklılık kazandırılmak amacı ile ve hoşluk içinde değişiklikler yapılmıştır. Örneğin bebek emzikleri bir çok hayvan figürleri çiçekler bebeklerin isimlerinin baş harfleri en şık şekilde ve güzellik içerisinde yer alması için özen gösterilmiştir.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Ayrıca eklenmiş olan yuvarlak şeklinde figürün üzerine ise istediğiniz ve bebek için düşündüğünüz yazılarıda yazdırabilme imkanına sahip olacaksınız. Çünkü bunların sadece iğne olarak değil sizlerin bebeklere verebileceğiniz en kıymetli hediye olma özelliğini taşıması için bütün özellikle düşünülerek tasarlanmıştır. Tabii ki bu modelleri elde edebilmek için bir çok renkli taşlar, boncuklar da kullanılmıştır. Çünkü tasarlanan her modeli kusursuzca elde edilmesi amacı ile bu gibi aksesuarlardan faydalanmayı ihmal etmeden yer almasına olanak sağlanmıştır. Örneğin yapılmak istenen bir çiçek motifi kar tanesi bebek figürleri ve daha başka bir çok şekli daha kolay elde edebilmek amacı ile bunlardan faydalanılmıştır. Böylece renkli olduğu kadar en şık tasarımdan oluşan bebek iğnelerini sunmayı başarmışlardır diyebiliriz. Yani sizlerin de beğendiğiniz ve bebeğe en uygun hediye olarak görmeniz için eksiksiz şekilde hazırlanması sonucunda rahatlıkla hediye edebileceksiniz.