Bayan Taşlı Bileklik Modelleri

  • 25 Nisan 2014
  • 3.878 kez görüntülendi.

Takıların herkes tarafından oldukça beğeniye sahip olması sebebi ile farklı ve bir o kadar da şık modellerden oluşmaktadır. En değerli ve en gözde olan bayan takılarından bilekliklerin muhteşemliği yakalaması adına bayan taşlı bileklik modelleri mükemmel işlemeleri ile gözler de hayranlık bıraktıracak kadar özellikler kazandırılarak elde edilmiştir. Bu bilekliklerin daha gösterişli olması için genellikle renkli taşlar kullanılmış olsa da pırlanta gibi değerli taşlarda kullanılmaya özen gösterilmiştir. Ayrıca pırlanta gibi yakut zümrüt taş çeşitlerinin kullanılması sonucunda renkli bileklikler elde edildiği gibi değeri de bir o kadar arttırılmıştır. Ama el yapımı taşlı bileklikler şeklinde düşünürseniz bir çok malzemeler kullanılarak tasarlanmıştır. Mesela kurdeleler, zincirler gibi şıklığı yansıtabilecek özellikler de aksesuarlardan seçilmesine dikkat edilmiştir. Ayrıca bu kullanılan taşların birleştirilmesi sonucunda da bir çok hoşluk içeren semboller ve figürlerin oluştuğunu unutmamak gerekmektedir. Figürlerle de ise bakıldığı zaman değişikliği bu bilekliklere kazandırdığının zaten farkına varacaksınız. Mesela fiyonk şekiller çiçekler gibi motiflerden oluşmakta ve farklılığı içermektedir. Ayrıca sizlerin o zarif bileklerinizi narin bir şekilde sarması sayesinde zarafeti de sunması en büyük alternatif olarak düşünmenize neden olacaktır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Çünkü sade olarak yani tek parça seçme imkanını yakalayacağınız gibi bir çok modelin birden fazla bileği sarması görünümüne de değer katacaktır. Bunların yanı sıra bileklikler de kullanılan taşların rengarenk olması ve ışıl ışıl parlamasından dolayı gözlere çekici bir güzellik vereceği gibi her bayana en şık takı olarak bilekliklerinde yer almasına vesile olacaktır. Modellerin çok çeşitli tasarımlardan ibaret olması sebebi ile bazı bileklikler deriden hazırlanarak yapıldığını ve üzerinin de taşlar ile donatılarak sonlandırıldığını göreceksiniz.

Böylece özellikle genç kızların beğeneceği tarzlar tasarlanmış ve onlara özel tasarım haline gelmiştir. Ama sadece pırlanta veya diğer taşlardan oluşan ve bu taşların yan yana dizilerek sonlandırılan modelleri özellikle özel günlerin takısı olmayı başarmıştır. Bu sebeple de arzu eden hanımlar bu şık ve özel taşlı bileklikler sayesinde şıklığı daha kolay elde etmeyi başarmaktadırlar. Ayrıca zenginlikler kazandırmak amacı ile taşlar ile birlikte boncuklara yer verilmesi gösterişli bir hal almasına en büyük sebep olmuştur. Bunların yanı sıra zımbaların unutulmadığını ve bazı tasarımlarda sıkça seçildiğini hatırlatmak isteriz. Böylece bir çok özelliği beraberinde sunması sizlerinde dikkatini çekecek ve mükemmelliği bileklerinize yansıtacaksınız.