Kadın, Kadınlar Sitesi

El Örgüsü Bebek Atkı Bere Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar
El Örgüsü Bebek Atkı Bere Modelleri

Bebekler için kış aylarında en çok kullanılan bebek çocuk giyim arasında bulunan bebek atkı bereleri genellikle takım şeklinde örgü dantel el işleri ile örmeyi uygun buluruz. Bu yüzden de sıkça onlar için el örgüsü bebek atkı bere modelleri ile ihtiyaçlarını karşılaşırız. Ayrıca bebekler için örülen örgülerde hanımlar daha mükemmel olması amacı muhakkak zenginlik kazandırmak amacı ile farklı farklı örgü motifleri ile süsleriz. Çünkü genel olarak bu bebek atkı berelerini düz örgülerden oluşan el işleri ile yapılmasından dolayı bunların üzerine tığ ile örülen bir çok figürler dahil edildiği gibi özellikle kız bebekleri için boncuklar, taşlar ve hatta rengarenk kurdeleler ile daha muhteşem hale getirmekteyiz. Ayrıca yeni örgülere bakarsanız genellikle sıkça kullanılan figürler içerisinde hayvan figürleri en çok kullanılan süslemeleri oluşturmaktadır. Çünkü bu çeşitlerden oluşan süslemeler hem daha hoş görünümleri yansıtmayı başardığı gibi bebeklere özgü örgülerin oluşmasına imkan vermektedir. Zaten bu örgülerin kenar kısımlarına ve bazende uç kısımlarına saçakların, püsküllerin olmakla beraber ponponların da renk renk örgü ipliklerinden her tonu ile yapılması nedeni ile rengarenk modellerin oluşmasına da yardımcı olmaktadır. 

Bu yüzden de kız bebeklerin atkı ve berelerini daha süslü ve gösterişli modellerden oluşan örgüler ile görmeniz de kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca bir çok modelde kışa özgü olan temalarda kullanılmaya çalışılmıştır. Mesela kardan adam, kat taneleri gibi kışı en iyi şekilde yansıtacak temalarda oldukça fazla kullanılmak istenmiştir. Bazı modeller de ise daha hoş örgülerden oluşan ve özelliklede berelerde en çok fark edeceğiniz farklı modelleri hayvan figüründen oluşan bereler şeklinde göreceksiniz. Mesela ayıcık şeklinde yapılan bereler ve daha bir çok değişik hayvan figürleri ile yapılmaya gayret gösterilmiştir.

 Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Böylece en güzel bebek berelerini elde edeceğiniz gibi yeni örgü motiflerinden de yararlanmış ve tercih etmiş olacaksınız. Ayrıca meyvelerden oluşan motifler de en çok kız bebeklerin örgülerin de sıkça kullanılmaktadır. Bunlar arasında ise çilekler, kirazlar gibi canlı renklerden oluşan modeller yer almaktadır. Bunlar dışında ise örgülerin en şık motifini oluşturan çiçeklerde hanımlar tarafından taşlar olsun boncuklar ile daha gösterişli olması amacı ile modellere ilave edilmiştir. Yani kış sezonlarında bebekleriniz için en mükemmel ve en gözde bebek atkı berelerini en son yapılan farklılıklar ile seçebileceksiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.