Kadın, Kadınlar Sitesi

El Örgüsü Bebek Yelek Modelleri

18.09.2014
11.475
Sponsorlu Bağlantılar
El Örgüsü Bebek Yelek Modelleri

Bahar ve kış aylarında annelerin bebekleri için sıkça tercih ettiği bebek yelekleri genellikle örgü dantel el işlerinden yapılmaktadır. Bu el örgüsü bebek yelek modelleri gün geçtikçe daha farklı motiflerden örüldüğü gibi erkek ve kız bebeklerine özgü olması amacı ile özen içerisinde hazırlanmaktadır. Zaten bebekler için olması nedeni ile renklerin her tonu ve hoş motifler ile tamamlanarak sonlandırılmaktadır. En çok kullanılan renk ise beyaz olmaktadır. Çünkü bu beyaz örgü ipliği ile örüldüğü zaman ve bebeklerin üzerin de yer aldığı taktirde hem erkek bebekleri olmakla beraber kız bebekleri için de rahatlıkla kullanılmaktadır. Ama kızlar için örülen yelekle de süslemelere oldukça ve fazlaca yer verilmeye çalışılmaktadır. Nedeni ise yeleklerin üzerine ister ayrı işlenen motifler ile süsleme olanağını bulacağınız gibi örme esnasında da yeleğin rengi dışında daha farklı renkler ile istenilen desenler, motifler ve hatta figürler de ilave edilerek son modeller oluşmasına imkan verilmektedir.

Bebeğinize özel olmasını isterseniz mesela renkli ve rengarenk kurdeleler ile hoş görünümler vereceğiniz gibi bebekler için hazırlanan ve bu düğmelerin üzerine resim baskı desenlerin kullanıldığı çeşitler ile renk kazandırma şansını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca genellikle bebeklere rahat bir kullanım sağlamak ve modellerin gözlere hoşluğu sergilemesini kolaylaştırmayı düşünürseniz yakadan başlayan ve roba kısmından genişletilerek yapılan bebek yelekleri her zaman öncelik tanınan yelekleri oluşturduğunu göreceksiniz. Sizlerde gösterişi yeleklere yansıtmak amacı ile kırçıllı örgü iplikleri veya tiftik iplikleri ile işleyebilirsiniz. Çünkü bu kırçıllı ve tiftik iplikleri ile yapıldığı zaman daha şık yelekleri oluşturabilecek ve mükemmellik kazandıra bileceksiniz.
Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Ayrıca yaka kısımlarına ilave edilen ip bağcıkların uç kısımlarına ponponlar eklenebilir. Ponponlar zaten adeta bebeklere özgü hazırlanan hemen hemen her kıyafette kullanılması sonucunda sıkça göreceksiniz. Kız bebekler için ise çiçek motifleri daha çok tercih edilmektedir. Erkekler için ise bazen baklava dilimi bazende düz örgü gibi bu tarzda oluşan motifler örülmektedir. Modelleri ise kolsuz yapacağınız gibi kolların bitiminde hafifçe düşük kol tarzı da uygulayabilirsiniz. Yani yapılacak motifleri zevkinize hitap edecek şekilde ve renklerin hoş güzelliklerini kullanarak muhteşem bebek yeleklerini bebeğiniz için yapabileceksiniz. Çünkü seçtiğiniz renkleri iyi değerlendirirseniz motifleri de kusursuz dizayn etme imkanını bulabileceksiniz. Ayrıca son zamanlarda modeller içerisinde yer alan kapşonlu yelekler şeklinde de ördüğünüz zaman her mevsim bebeğinizin üzerinde görebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.