Kadın, Kadınlar Sitesi

El Örgüsü Mutfak Önlüğü Modelleri

29.06.2014
13.036
Sponsorlu Bağlantılar
El Örgüsü Mutfak Önlüğü Modelleri

Hanımların en çok kullanmakta olduğu mutfak önlükleri her bayanın en büyük ihtiyaçlarından birisidir diyebiliriz. Çünkü tahmin edersiniz ki bayanların gün içerisinde en çok vakitlerini geçirdikleri zamanları mutfaklarda değerlendirdiklerinden dolayı mutlaka üzerlerinde mutfak önlüğünü görmekteyiz. Bunların sizlere sunulması için ise ya kumaşlardan yapılmakta yada örgü dantel el işlerinden oluşan modeller ile örülmektedir. Bu sebeple de kumaş haricinde yapılanlar dışında ise mükemmel şekilde örgü iplikleri ile elde etmeyi başarmışlardır. Mesela çeyizlerde de hanımların örgülerde bir çok hoş motifleri bunlara ilave etmelerinden dolayı daha özel güzellikler kazandırarak tasarlamışlardır. Zaten her bayanın mutfaklarda hem kendilerine bir hoşluk kazandırmak için olsun hem de kıyafetlerini en iyi şekilde korumak amacı ile tercih ettiklerinden dolayı sizlerde eminim mutfağınızda kullanmaktasınız. Modelleri ise klasik stillerden oluşan ya boyundan bağcıklı şekilde örülen yada bel kısmına eklenen bağcıklar ile sonlandırılan stilleri bulacaksınız.

Bu nedenle de özellikle çeyizler için düşünürseniz muhakkak dantellerden oluşan ve dantel iplikleri ile örülen modelleri örmeli ve çeyizlerinize şıklıklar kazandırılarak eksiksiz tamamlanan imkanını yakalayacaksınız. Örgü dantel el işleri olunca motiflerde şüphesiz ki çiçeklerden veya güllerden oluşan motifler ile yapılmaktadır. Ayrıca tığ işi yapacağınız için örneğin ilk önce sade ilmiklerden oluşan şekilde yapabilir ve üzerine ek olarak be ayrı olarak işlenen çiçek motifleri ile süsleme şeklinde sonlandırabilirsiniz. Farklı süslemeler de yapabileceksiniz.

Mesela mutfak önlüklerinin orta kısmına tek sıra şeklinde yerleştirilen çiçekler ile özellikler verebileceksiniz. Ayrıca bazı modellerde etek şeklinde işlenen ve arkası bağlama olacak tarzda sonlandırılarak tasarlanmıştır. Yani bir çok farklı şekilde mutfak önlüklerinin düşünülerek hazırlanması hanımlara hem kolaylık kazandıracak hem de katılan çeyizlere renk verecektir. En büyük imkan ise işlenen çiçek motifleri olsun diğer motifleri olsun farklı renkler ile örüldüğü zaman zenginlik kazandıracağı gibi en renkli modelleri üzerinizde görme şansınıda bulabileceksiniz. Sade ve hoşluk içeren tarzları ise örgü ilikleri çeşitlerinden olan akıllı iplikler ile elde edebileceksiniz. Çünkü işlendiği zaman kendiliğinden motifleri oluşturmakta ve rengarenk modeller olarak işlenmektedir. Kumaşlar ile birliktede hazırlayabilirsiniz. Örneğin orta kısmına kumaşlar ile şekil verilebilir ve kenar kısımları da ya danteller ile yada değişik örgü iplikleri ile örülmektedir. Mutfaklara özel olması nedeni ile meyve figürleri ile de hoşluk sağlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.