Kadın, Kadınlar Sitesi

Mutfak Takımı Dantel Modelleri

08.09.2013
11.477
Sponsorlu Bağlantılar
Mutfak Takımı Dantel Modelleri

Mutfaklarımızın görünümlerine hoşluk katmak amacı ile mutfak takımlarının kenarlarına dantel iplikleri ile örülen motifler ile süsleriz. Adeta gelenek haline gelmesi ve kullanılması sonucu nedeni günden güne modelleri değişmekte olup birbirinden güzel motifler yaratılmaktadır. Bunlar herkes tarafından tercih edildiği gibi özellikle genç kızların çeyizlerinin olmazsa olmazı olduğundan dolayı çeyizlerde önemli bir yer almaktadır. Mesela sizler yapacağınız zaman mutfaklar için hazırlanan kumaşları sade beyaz olarak seçebilir ve işlediğiniz dantel motiflerini kenar uçlarına piko yardımı ile geçirebilirsiniz. Ama çok ağır bir görünüm kazanması için ise bu kumaşların kenarlarının uç kısımlarına nakış işlerseniz ve nakış bitiminde dantel motifleri ilave ederseniz mükemmel mutfak takımlarına kavuşmuş olursunuz. Yapacağınız nakışlar kanaviçe işi veya eskilerin unutulmazı olan sarma nakışlarını da yapabilirsiniz. Motiflerini çiçek motifleri olarak yapacağınız zaman artık günümüz de dantellerde renkli dantel iplikleri ile örüldüğü için farklılık yaratmak için bu renkli dantel ipliklerini kullanabilir ve mükemmel modeller yaratabilirsiniz.

Ayırca dantel rengine uyum sağlayacak renkli kurdeleleri aralarına ve boşluklara geçirebilir ve şık bir fiyonk ile süsleyebilirsiniz. Çünkü değişiklik ve farklılık yaratmak sizlerin hem zevkine hem de yaratıcılığına bağlı olacağından dolayı bundan sonra mutfaklarınız eşsiz bir görünüm kazanacaktır. Bu yüzden de mutfakların ayrı bir güzelliği olacak ve sizlerin en çok vakit geçirdiğiniz mutfağınız muhteşemliğe kavuşacaktır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Sizlerin sadece zevkinize ve göz estetiğine hitap edecek olan mutfak takımı dantel modelini seçerek istediğiniz güzelliğe kavuşturabilmeniz daha kolay olacaktır. Büyük gül motifinden oluşması ve enli dantel seçilmesi görünümünün mükemmelliğini kanıtlamıştır. Renginin beyaz seçilmesi ise mutfağınızda ki uyumu yakalamasını kolaylaştırarak istediğiniz şekilde görünmesine kolaylık sağlayacaktır. Gül motifli dantelin kenarı da küçük motifler ile hoşluk kazanmasına olanak sağlayacağı için en çok beğenilen model arasında yer almaktadır. Bu nedenle de bu modeli görmeden mutfak takımı seçiminizi yapmadan önce mutlaka görmeniz gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.