Kadın, Kadınlar Sitesi

Balkonda Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

12.04.2019
1.339
Sponsorlu Bağlantılar
Balkonda Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Balkon hepimizin severek kullandığı alanlarda bir tanesidir. Şehir hayatının verdiği sıkıcı ve monoton dönemi balkonlarınızda atmak isteyebilirsiniz. Günün yorgunluğunu balkonda atmak isterseniz, bu alanları daha kullanışlı ve daha şık dekore etmenizde fayda vardır. Özellikle doğayı seven kimseler için hazırlanacak olan balkon kış bahçesi, harika vakit geçirilebilecek alanlardan olabilir. Bunun için az malzeme ile çok güzel bir işçilik çıkarabilirsiniz.
Balkon kış bahçesi yapmak için ilk etapta balkonlarınızın cam ile kapalı olması gerekir. Rengârenk çiçekler ile balkonunuzu dekore etmek ise tamamen size kalmıştır. Balkona yerleştirilebilecek bitkiler arasında sardunyalar gelir. Cam kenarına ve güneş alan bölümüne renk renk sardunyaları sıralayıp bu alanda kahve keyfi yapmak sizi stresten bir nebze olsun uzaklaştıracaktır.
Küçük Balkona Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?
Eğer küçük bir balkona sahipseniz

, öncelikle saksılarınızı asmak için aparatlar kullanabilirsiniz. Bu aparatlar sayesinde balkonunuzda daha büyük alanlar size kalacaktır. Asılan bitkilerin sarmaşık ve güzel açan bitkiler olmasına özen gösterin. Böylece küçük balkona kış bahçesi, orman havası katacaktır.

Burada seçeceğiniz bitkiler, Arap saçı, kedi merdiveni, küstüm çiçeği olabilir. Yine balkonunuzdaki duvarlara estetik çiçek rafları da monte edebilirsiniz. Bu raflara ise renk renk açan kaktüsler dikmeniz balkonunuza ayrı bir hava katmanıza yardımcı olur. Balkonun köşelerine ise minyatür ağaçlar konumlandırabilirsiniz. Seçeceğiniz ağaçlar limon, minyatür gül ağaçları ve Frenk üzümü olabilir. Balkonda kendinize oturmak ve kitap okumak için ise masa ve sandalye konumlandırmanız doğru olur. Fakat küçük balkonlar için estetik minderler daha hoş görünecektir.

Eğer balkonda misafir ağırlamayı ve sıcak atmosferi seviyorsanız bir köşesine şömine yerleştirebilirsiniz. Böylece daha samimi ve sıcak mekanlar elde edebilirsiniz. Eğer isterseniz bu minderleri de kendiniz dikebilirsiniz.

Büyük Balkonlar İçin Kış Bahçe Dekorasyon Öneriler

Eğer büyük bir balkona sahipseniz, daha fazla bitki kullanabilirsiniz. Balkonunuzun bir bölümünü çiçek açan bitkiler ile süsleyip bir bölümünü de yeşil yapraklı bitkiler ile süsleyip harika doğa atmosferi oluşturabilirsiniz. Büyük balkonlar için estetik masa sandalye kullanımı daha doğru olacaktır. Burada renk renk boyanmış sandalyeler minik kış bahçenize daha çok yakışır. Bunun yanında büyük saksılarda yetiştireceğiniz bitkiler sizleri doğaya alıp götürecektir. Özellikle sarmaşık yapraklı bitkiler ve yaprağı dökülmeyen bitkiler kış bahçeniz için harika fikir olacaktır. Büyük balkonunuzun bir köşesinde kendiniz için maydanoz ve marul da yetiştirebilirsiniz. Böylece balkon kış bahçeniz eşsiz bir güzelliğe sahip olacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.