Bayan Dantelli Yelek Modelleri

  • 21 Şubat 2014
  • 8.995 kez görüntülendi.
Bayan Dantelli Yelek Modelleri

Tahmin edeceğiniz gibi dantellerin kendine özgü ayrı bir güzellik teşkil etmesinden dolayı hemen hemen her şeyde bu dantellerden yararlanarak örmekteyiz. Ama özellikle kıyafet konusunda bu dantellerin modellere kazandırdığı o muhteşem büyüleyici şıklığını da göz ardı etmek biraz yanlış olur. Çünkü elbiselere, kıyafetlere ayrı özellikler kazandırdığı gibi yeleklere de ayrıcalıklar katmayı ihmal etmemiştir. Bu nedenle de bayan dantel yelek modelleri örülerek sizlere yakışacak düzeyde modeller olmasına özen gösterilerek uygulanmıştır. Ayrıca bunların renk renk dantel ipliklerinden örülmesi sayesinde farklılığı fark edecek ve üzerinizden eksik etmeyeceğiniz yelekleriniz arasında yer alacaktır. Mesela açık tonlardan oluşan dantel ipliğini düşünürseniz zaten dantel ipliği ile öreceğiniz için tığ ile yapılmasından dolayı ilmikler biraz büyükçe olacaktır. Bu sayede de yeleklerin iç kısmına bahar veya yaz günlerinde bu yelekler ile uyum sağlayan bir badi olsun farklı bir kıyafet olsun uygulanan dantel motifinin daha detaylı göründüğünü göreceksiniz. Örneğin krem tonunda yapılan dantel yeleğin iç kısmına siyah bir badi giydiğiniz taktirde yeleğin motifleri gözlere hoşluk kazandırılarak kendini başarılı şekilde sergilemesine yol açacaktır.

Farklı renkler farklı güzellikler demektir. Bazen hanımlar özellikle yaz aylarında tercih ettikleri askılı veya mini badilerin üzerine bu muhteşem dantel yelekleri ile kombin ettikleri zaman muhteşemlikler yaratmaktadırlar. Böylece tek parça şeklinde seçimlerinde yer vererek özel tasarımlar içermesine neden olmaktadır.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Bu yeleklerin omuz kısımlarını ise kalın veya ince şekilde ördüğünüz zaman yaka kısmını da kare, farklı yaka çeşitlerinden faydalanarak işlediğiniz zaman mükemmelliği yakalamış olacaksınız. Ayrıca tek renk olarak istemediğiniz taktirde örneğin çiçek motiflerini değişik renkler ile örerek birleştirebilir ve rengarenk dantel yeleklerini yaratabilirsiniz. Son zamanlarda zaten dantellere ağırlık verilmesinden dolayı geçmişte rastlanan o muhteşem odasını tekrar yaşatmayı başarmıştır. Sizler de böyle bir değişikliği hak ettiğinizi düşünüyorsanız bir an önce dantel ipliklerinizin rengini seçerek ve elinize tığınızı alarak örmeye başlayabilirsiniz. O zaman göreceksiniz ki yelekler konusunda en doğru kararı da vermiş olacaksınız. Ayrıca yaka kısmına ilaveten dantel parçası eklediğiniz zaman şal yaka stilini de yaratarak en gözde modeli elde edeceksiniz. Arzuya göre ister uzun ister kısa veya mini dantel yelekleri ile hem üzerinize hem de örgü işlerinize ne kadar özellikler kazandırdığını görmeniz kaçınılmaz olacaktır. Kendiniz için hoş olduğu kadar şık kombinlerinizi tamamlayacak bu modeller sayesinde her an muhteşem görüneceksiniz.