Kadın, Kadınlar Sitesi

Gece Makyajlarının Püf Noktaları

13.04.2019
1.199
Sponsorlu Bağlantılar
Gece Makyajlarının Püf Noktaları

Günlük hayatımızda veya düğünlere giderken şık ve güzel olmak için makyaj yapıyoruz. Bayanlar makyajı yaparken dikkat etmesi gereken çok önemli noktalar vardır. Şık ve güzel olmak için yaptığınız makyajın tekniklerine göre uygun yapmanız gerekmektedir. Nasıl bir makyajın size uygun olduğunu analiz etmeden kesinlikle başlamamanız gereklidir. Gece makyajı günlük makyaja göre daha zahmetli ve dikkat gerektiren bir makyaj çeşididir. Makyajı yapmadan önce analiz edilmesi gerekenler;
• Yüz hataları ve yüz şekilleri
• Giyilecek olan kıyafet modeli, rengi ve gidilecek olan mekân
• Yüzdeki güneş lekeleri ve sivilceler
• Kullandığınız kozmetik ürünlerinin sizin cildinize uygun olması
• Özellikle göz yapısı göre uygulama
Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj doğru yapılmadığı zaman güzel görünüm yerine daha kötü görünüm verecektir. Gece makyajı özellikle uzmanlık gerektiren makyaj çeşididir. Fakat püf noktalarını bildiğiniz sürede profesyonel olmadan da güzel sonuçlar alabilirsiniz. Bilmeniz gereken püf noktalarının ayrıntısı;

Yüz Hatları Ve Yüz Şekilleri
Makyaj için yüz hatlarınız kesinle çok önemlidir. Yüz konturu yapar iken aydınlanması, gölge yapılması gereken yerler belli olacaktır. Örneğin; gözaltlarında morluklar olan bir kişi aydınlatıcı kontur kullanmalıdır. Elmacık kemikleri çukur olan kişilere aydınlatma yapılarak elmacık kemiklerinin belirgin olmasını sağlayabilirsiniz.
Giyilecek Kıyafet Ve Gidilecek Mekân
Makyajın size uygun olmasındaki faktörlerden biride giyilecek kıyafet ve rengidir. Mavi kıyafet üzerine yeşil tonlarında makyaj olmaması gerektiğini söyleyebiliriz. Gidilecek mekân ise makyajın ağırlığı üzerinde rol oynamaktadır. Düğüne giderken yapılan gece makyajı ile eğlence mekânına gidilecek makyaj farklı olmalıdır.

Yüzdeki Güneş Lekeleri Ve Sivilceler
Yüzü analiz ederken lekelerin hangi derece olduğunu analiz ederek kozmetik ürünün yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Güneş lekesinin ciddi belirginliği var ise mor ve yeşil kapatıcıları sadece leke ve sivilcelerin üzerine sürmelisiniz.

Kullandığınız Kozmetik Ürünlerinin Sizin Cildinize Uygun Olması
Kullandığınız ürünün size uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Fondöten kesinlikle nemli cilde uygulanması doğru olacaktır. Fondöten rengi cildinize göre olması da ayrı bir detaydır.
Göz Yapısına Göre Uygulama
Göz yapıları herkes de farklıdır. Kiminin çukur kiminin çekik vs. yapılarda olabilir. Küçük gözlerde göz içine beyaz kalem çekmek gözü iri gösterir. Ya da yarım siyah kalem çekmek büyük gösterir. Farlarda tekniğe göre sürüldüğü zaman istenen görünüm elde edilir. Tüm bunların yanında far kullanımı da oldukça önemlidir. Eğer sade bir ortama girecekseniz ten renginizin tonlarında bir far seçimi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.