Kadın, Kadınlar Sitesi

Günlük El Ve Ayak Bakımı

14.04.2019
1.306
Sponsorlu Bağlantılar
Günlük El Ve Ayak Bakımı

El ve ayaklarında günlük olarak bakıma ihtiyacı vardır. El ve ayak bakımı hayatımızda özellikle çok önemli yerdedir. Kadın erkek fark etmeksizin el ve ayaklar dış görünüşte büyük rol oynamaktadır. Karşımızdaki insanın ne kadar bakımlı olduğunu el ve ayaklarından görebilirsiniz. Genellikle kadın ve erkeklerimiz yoğun koşturmaca arasında unutmakta ve zaman ayıramamaktadır. El ve ayak bakımında dikkat edilmesi gereken noktaları bildiğiniz sürece çok uzun işlemler gerekmediğini göreceksiniz. Ellerin ve ayakların günlük ve aylık bakımlara ihtiyacı vardır. Hayatımızda ve yaşantımızda her işi mecburen ellerimizle yapmaktayız. Ayaklarımız ise bütün günün yorgunluğu toplamaktadır. Günlük olarak öz bakımlarını yapmadığımız sürece el ve ayaklarda birden fazla oluşabilecek el ve ayak hastalıkları ile karşı karşıya kalırız. Ama unutmayın ki en sağlıklı bakım sıcak bir duştan sonra olur. Sıcak sudan açılan gözenekler kullandığınız ürünleri daha rahatlıkla emecektir. Bütün gün ayakkabı ve çorap içinde kalan ayaklarımızın günlük bakımını yapmadığımız süre havasızlıktan ve terleme sonucu bulaşıcı mantar, tırnak batıkları, kaşıntı ve daha birçok rahatsızlıklar meydana gelebilir. Günlük bakımda yapmamız gerekenler temizlik ve biraz masajdır.

Kış aylarında havanın kuruluğu sayesinde ellerimizin de kuruduğunu görmekteyiz. Cilt yapınıza göre nemlendirici kremler kullanmak bir günlük bakımdır. Ya da biz bayanların el bakımları tırnaklarından geçmektedir. Ellerimizin öz bakımını yaptıktan sonra tırnak süsleri ve renkli ojeler ile güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Günlük olarak el ve ayaklar nemlendirici kremler ile nem değerlerini düzenlemektir. El ve ayaklarımızda birçok damar bulunmaktadır. Ellerimizin ve ayaklarımızın belli bölgelerine besleyici yağlar yardımı ile masaj yaparak vücudunuzdaki yorgunluğu alabilirsiniz. Peelingler sayesinde ölmüş derileri temizleyebilir ve ayaklarınızın rahat hava, nefes almasını sağlayabilirsiniz. Ayak topuklarındaki çatlaklıkları gidermek için topuk törpülerini kullanmalısınız.

Günlük bakımı harici aylık bakım olarak kuaför salonlarında manikür ve pedikür bakımları yapılmaktadır. Bunların dışında duştan sonra ayaklarınızı nemli kalmayacak şekilde kurulamanız gerekmektedir. Tırnaklarınızı doğru kestiğinizden emin olmalısınız. Ayak tırnaklarınızı küt kesmeye özen gösteriniz. Tırnak kesiminden sonra cam bir törpü yardımı ile şekil vermelisiniz. Yaptığınız düzenli bakımlar sayesinde güçlü bakımlı ve sağlıklı tırnaklara sahip olacaksınız. Sağlıklı ayaklar için sadece bakım yapmak yeterli değildir. Nasır oluşumu olmaması için kaliteli ayakkabılar giymenizi önemle uyarıyoruz. Oluşan nasırları gidermek için yapılan hatalar biride kazımaktır. Kazımak yerine eczaneler de satılan nasır kremleri

, nasır bantları ile iyileştirmeyi denemelisiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.