Kadın, Kadınlar Sitesi

Kuruyemişin Cilde Faydaları

09.11.2019
316
Sponsorlu Bağlantılar
Kuruyemişin Cilde Faydaları

Cilt sağlığımızın yerinde olması hepimizin önemsediği bir detay olduğunu bilmekteyiz. Estetik operasyonlara başvurmadan önce alternatif durumları denemekte fayda var çünkü iyi bir enerji ile ve sıkı bir beslenme biçimi ile harika bir cilt elde etmemiz çok mümkün. Bunlardan biri de kuru yemiş ile beslenmektir. Hangi kuruyemişleri ne şekilde yemeniz gerektiğine dair birkaç tüyo vermek istedik bu yazımızla size. Kuru yemişin aşırıya kaçmadan düzenli şekilde tüketirseniz eğer vücutta ve yüzünüzde detoks etkisi yarattığına dair harika bir haberimiz var size. Aynı zaman da saçlara da iyi geldiğinden haberiniz var mıydı? Ancak çiğ tüketmenizde fayda var imkanınız varsa kuruyemişleri çiğ tüketmeniz. Antioksidan deposu olan kuruyemişleri çiğ şekilde türettiğinizde ciddi bir folik asit kaynağıdır. Bazı kuruyemişlere örnek vererek ilerlesek daha açıklayıcı olacaktır. Fındık: gerekirse bir avuç kadar fındık ile E vitamini ihtiyacının tamamını karşılamanız mümkün.

Yer Fıstığı: metobalizmanın düzenlenmesine ciddi etkisi vardır. Gün içinde kaybolan cildin nemini tekrar kazanmanızı sağlar. İçeriğinde omega 3 bulundurmasından kaynaklı saçlarınızın hızla uzamasını sağlayacaktır.
Ceviz: antioksidan kaynağı olan ceviz yine vücut nemini dengede tutmanızı sağlayacaktır. Ve yumuşak bir cilde sahip olmak sizi de mutlu edecektir.
Kestane: ciltte oluşan ödem ve şişkinliklerin tedavisinde birebir. Ciltte detoks etkisi yaratıyor diyebiliriz. Yorgun görünümün önüne geçmede önde gelen bir kuruyemiştir. Cilt bakımı için kullandığınızda ise sivilcelerin tedavisinde yine birebir.
Kaju: İçeriğinde bulunan bakır sayesinde saç dökülmelerinin önüne geçmede birebir kuruyemiştir. Günlük olarak alınması özellikle tavsiye edilir.
Antep Fıstığı: içeriğinde E vitamini bulundurur bu da Yaşlanmanın önüne geçeceği anlamı taşır. Cildi zararlı ışınlardan ve kansere karşı koruduğu bilinen bir gerçektir. Ve yine cildi yumuşacık yapmakta üstüne yoktur.
Badem: omega 3 yönünden zengin olduğu için yorgunluğunuzu hemen giderecek olan bir besindir. Baş ağrısı, böbrek ve karaciğer ağrılarında dindirici özelliğe sahiptir. Ve yorgunluğunuzun önüne geçtiği takdirde cildinizde gözle göreceksiniz değişimi.
Beyaz Leblebi: yağ oranı yok denecek kadar az olduğu için. Rahatlıkla yorgunluk giderici olarak kullanabilirsiniz. Cildinizde ve vücudunuzda Fazladan yağlanma söz Konusu olmayacaktır.
Yeterli seviye de uykumuzu alıp, günlük meyvemizi eksik etmeyip, azami miktarda hareketi hayatımıza alıp bir de fazla olmayacak şekilde kuruyemişi de günlük hayatımıza dahil ederseniz çok değil 3 ay içinde değişimi sizde gözlerinizle göreceksiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.