Kadın, Kadınlar Sitesi

Modern Koridor Dekorasyon Tasarımları

20.05.2015
5.248
Sponsorlu Bağlantılar
Modern Koridor Dekorasyon Tasarımları

Evlere uygulanan her dekorasyon ayrı özen gösterilmesi gerekiyor. Bazen salon dekorasyonu tarzlarına rengarenk görünümler kazandırılırken duvar dekorasyonu tasarımlarına da şüphesiz farklı ve mükemmel görünümler şeklinde göstermeye çalışırız. Girişlerde evlerin adeta güzelliğini görkemli olarak gözlere aksetmesi amacı ile hem muhteşem olması gerekmekte hem de yapılan dekorasyon ile göz estetiğine uyum sağlaması lazım. Bu yüzden koridorları veya antreleri bambaşka güzellikler içerisinde yansıması amacı ile her detay üzerine özen gösterilmiştir. Mesela küçük veya büyük koridorlara en uygun şekilde dizayn edilmektedir. Büyükçe alanlar da özellikle duvarların veya zemin dekorasyonu tasarımlarına görkemli şekilde yapılmaktadır. Bunu sağlamak içinde duvarlara genellikle duvar kağıtları öncelikler arasında bulunmaktadır. Ama dekoratif çerçeveler ve tabloların aksesuar sayılabilmesi neticesinde modern tablolar simetrik ve kusursuz olarak dekorasyona yardımcı olmuştur.

Zengin görünümü yansıtabilmesi amacı ile bir çok çerçeveler ve tablolar birbirini tamamlayacak düzeyde duvarlara monte edilmiştir. Yani bakıldığı zaman adeta resim galerisi şeklinde gözlerinize yansıyacaktır. Bunlara ilaveten ise çiçekler gibi kütüphane şeklinde dizaynlarda uygulanmaktadır. Günümüzün trendini oluşturan ve duvar kağıtları sağlanan tasarımlarda farklılık göreceksiniz. Şöyle ki taş duvar desenli duvar kağıtları duvarlara değişikliği yansıtması ve görkemli şekilde kendini sergilemesinden dolayı gayet şık bir dekorasyona imza atmıştır. Rengarenk stilde ise renk renk çizgiler ile uygulanmıştır.
Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Ayrıca zemin dekorasyonu tarzına en büyük değişimi zeminlere uygulanan parkeler gibi farklılığı yaratmayı başaran modeller oluşturmaktadır. Örneğin parlak ve lakeli zeminleri için dekoratif desenlerden yararlanılmıştır. Çiçek deseni gibi mozaiklerde kullanılmıştır. Yani evlerinizin dekorasyonlarında modernliği ve dekoratif tarzını oluşturma adına bu şekilde sonlandırılmıştır. Eğer ilginç isterseniz yine duvara monte edilen rafları da aksesuar amaçlı kullanabilirsiniz. Rafları ise süslemelerin dizaynında kullanabilirsiniz. Mesela dekoratif rafların üzerine modern saksıları, çiçekleri veya gülleri ilave edebilirsiniz. Ayrıca kitapları da aynı şekilde görünümlere kazandırabilirsiniz. Sizlerin el işlerini değerlendirmek için örgülerden elde edilen motifleri ve aksesuarları duvarların hoş güzelliği kazanması için seçebilirsiniz. Koridorların veya antrelerde her zaman bulunan vestiyer veya fortmantoları şıklığa zenginliği kazandırması amacı ile kusursuz dizayn edebilecek ve giriş bölümlerine modernliği oluşturabileceksiniz. Sade koridor dekorasyonları için büyük tablodan oluşan modeller yeterli olabilecek ve sade şıklığı yansıtmayı başaracaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.