Kadın, Kadınlar Sitesi

Örgü Çaydanlık Kılıfı Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar
Örgü Çaydanlık Kılıfı Modelleri

Örgü severler sayesinde gün geçmiyor ki yeni bir iş ile karşılaşmayalım. Birçok kişi son dönemde özellikle yeni gelin evlerinde çok fazla rastlamaya başladığımız örgü çaydanlık kılıfı modelleri oldukça şıkta duruyor. Çaydanlık kullanılmadığı zaman hoş bir görüntü sunsun diye tasarlanmış olan bu modeller sadece örgü olarak değil dantel olarak da yapılabilinmektedir. Fakat örgü olarak bu kılıfları yapmak hem daha çabuk bilmesini sağlar hem de daha kullanışlı olur. Eğer sizlerde örgü çaydanlık kılıfı modelleri merak ediyorsanız ve yapmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edelim. Örgü İşi İle Çığır Aştık Ve Artık Kendimizi Kanıtlamanın Zamanı Geldi Ülke geneli olarak boş oturmayı sevmeyen bir toplumuz. Bu sebeple bayanlar olarak sürekli bir şeyler ile uğraşmak bize kolay geliyor. Örgü veya dantel bu işlerin başında gelirken bu işleri işlerken birde zan içinde yaratıcılık kazanmaya başlıyoruz. Bu alanda son dönemde en çok yapılan modeller arasında kullanılmayan çaydanlıklar için yapılan örgü çaydanlık kılıfı modelleri oluyor. Birçok model ve tasarım bulabilmeniz mümkündür.

Ayrıca isterseniz şiş yada tığ ile de işleyebilirsiniz. Her iki aparat içinde ayrı modeller yapacaksınız. Biz bu gün sizlere şiş ile işlenen bir modeli anlatmak istiyoruz. Öncelikle yapmanız gereken iki renk iplik şiş ve iğne aparatlarını önceden ayarlamanız. Sonrasında ise el işine başlamanız olacaktır. El işine başlamak için;

  • Şişe 80 ilmek geçirin
  • Sonrasında ise ilk 40 ilmeği işleyin
  • Diğer 40 tek ilmeği başka renk ip ve iğne yardımı ile diğer ipin üstüne alın
  • Ortalama 2 parmak ölçüsü kadar düz model işleyin
  • İşlediğiniz yeri başka renk ipe aktarıp bu sefer diğer tarafı işleyin
  • Onu da aynı ölçüye getirdikten sonra iki örgüyü tek şiş üzerine alarak işlemeye devam edin.

Sonrasında ise aynı modeli başta aynı ölçülerde sonra kenarlardan az az keserek işlemeye devam edin. İşiniz demliğin kapağına geldiği zaman tam kesin yapın. Sonrası sizin hayal gücünüz ile süslemesi. İsterseniz yaprak şeklinde süsler yapın isterseniz panda figürü yapın bu tamamen sizin hayaL gücünüze kalmış. İşte örgü çaydanlık kılıfı modelleri olarak bilinen en kolay ve işlemesi en eğlenceli modellerden biri olan bu modeli işlemekten keyif alacaksınız. Sizde evdeki artan ipleriniz ile farklı modeller işleyebilir ve çaydanlıklarınızı dada şık hale getirebilirsiniz. Evinizi yeni renkler ile şenlendirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.