Kahvenin Cilde Faydaları

  • 09 Kasım 2019
  • 1.707 kez görüntülendi.
Kahvenin Cilde Faydaları

Kahvenin daha çok zararlarından konuşulmasından bu yana kahvenin gizli bir saç ve cilt için bakım kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Kafeinin yanı sıra meyve ve organik asitler içermesi ve topraktan aldığı mineraller ve demir gibi faydalı maddeler içeriğinde bulundurur. Ayrıca kahve yağı cilt yaşlanmasının önüne geçen özelliğe sahiptir. Bu yüzden kahvenin güzellik üzerinde etkileri büyüktür dilerseniz şimdi onlara bakalım. Ancak kahve maskeleri cildi tahriş etme özelliğine de sahip olduğu için bir iki denemeden sonra kızarıklık söz konusu olursa kahve maskesi yapmaktan vazgeçmenizi ve alternatiflerine yönelmenizi tavsiye ederim.
*Siyah nokta temizliği için ise kahve ve bal karışımını yüzünüze uygulamanız tavsiye olunur.
*En çok bilinen faydası selülit yok etmesi yönünde bir miktar su ile kahveyi çamur haline getirip selüliti bölgeye sürüp biraz bekletmeniz fayda sağlayacaktır. *Sert bir kahve yapıp bir kaba dökün buzlukta dondurun sonra o buz parçaları ile cildinizi sildiğinizde harika bir bakım olacaktır. *Ya da sabahları kendinize yaptığınız taze demlenmiş bir kahve ile pamuğunuzu biraz ıslatın ve tonik niyetine yüzünüze sürün. Kahvenin cilt tonunu iyileştirici özelliği vardır.

*Çavdar ununu soğutulmuş sert bir kahve ile karıştırın yumurta sarısı ekledikten sonra yoğun bir krem haline getirene kadar karıştırın bu maskeyi yüzünüze sürdükten 15 dakika sonra yıkayın.
*Sıcak kahve telvesini vücudunuzda problem yaşadığınız bölgelere sürün ve 10 dakika sonra açın haftada iki kez uyguladığınız da etkisi büyük olacaktır.
*Yumurta akını kahve ile karıştırdığınız zaman ise 20 dakika göz çevrenizde bekletmeniz morlukların önüne geçecektir.
*Kahve telvesini yüzüne sürmen peeling etkisi yaratacaktır ve yine pürüzsüz yumuşacık bir cilt seni bekliyor olacak.
* Sert bir kahveyi soğutup saç spreyinin içine koyduktan sonrada saça uygulayabilirsiniz. Daha parlak saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.
*Normal içim sağladığınız kahvenin yine metobalizmayı hızlandırdığı ve kalp ve damar hastalıklarının tehlikesinin önüne geçtiği artık konuşulan bir gerçek
*Kahve telvesini göz altlarına sürerek şişkinliği almanız mümkün. Tabii ki zararları vardır yok değil ama piyasada söylenen ve korkutulan kadar değil gördüğünüz üzere yararları bir hayli fazla. Siz zaten kahvenin yararlarını duymuş olmalısınız ki böyle bir yazıyı okumayı tercih ettiniz. Sadece emin olmak istediğiniz biliyoruz ışıltılı bir cilt dileriz.